Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Fiskus maile pisze...

Około 70 tysięcy podatników w województwie podlaskim otrzyma w ciągu kilku najbliższych dni e-maila od Izby Skarbowej w Białymstoku. W ten sposób fiskus będzie zniechęcał do przychodzenia do urzędów skarbowych i zachęcał do rozliczania się z podatku dochodowego za ubiegły rok przez internet.

Akcji nadano tytuł „Tym razem chcemy, żebyś do nas nie przychodził”. Maile dostaną te osoby, które mają konta pocztowe na jednym z portali, na którym Izba Skarbowa zamówiła usługę mailingową.
- Chcemy przypomnieć podatnikom z naszego województwa, że nie trzeba już iść do urzędu skarbowego, żeby złożyć swoje zeznanie PIT za 2009 r. Wystarczy wejść na specjalną stronę pod adresem www.e-deklaracje.mf.gov.pl by rozliczyć się za pośrednictwem Internetu – podaje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.
Hancewicz podkreśla, że wypełnianie PIT-u w internecie jest łatwe.
- Wystarczy wypełnić taki sam formularz, jak ten, który tradycyjnie wypełnialiśmy w formie papierowej, podpisać go podając swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, NIP, PESEL oraz kwotę przychodu z poprzedniego zeznania i nie musimy już iść do urzędu. Co więcej, elektroniczny formularz sprawdzi za nas czy w zeznaniu nie ma błędów rachunkowych - mówi.
Niestety jeśli ktoś będzie chciał rozliczyć się z małżonkiem, to należy w formie papierowej dostarczyć do urzędu zawiadomienie UPL-1.
- Dokument można przesłać pocztą, a upoważnienie będzie ważne także w następnych latach – podkreśla Hancewicz.
Dodatkową zachętą do składania PIT-ów przez internet jest także to, że może przyspieszyć to zwrot nadpłaty dla tych podatników, którym się taki zwrot należy.

Przypomniał, że w 2009 roku możliwość rozliczania się z podatku przez internet była dość późno wprowadzona, bo działała w zasadzie tylko przez dwa ostatnie tygodnie kampanii podatkowej. Rzecznik dodał, że w woj. podlaskim w 2009 roku za pośrednictwem internetu rozliczyło się 2,2 proc. ogółu podatników. Utrudnieniem był także fakt, że można było za pośrednictwem internetu rozliczać się tylko z PIT 37, a teraz w ten sposób można będzie rozliczać PIT-y: 36, 36L, 37, 38 i 39.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę