Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.onet.pl

Zabił żonę, a później chciał zamordować teściów... wpadł, bo zlecił je operacyjnym policjantom

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do sądu w Łomży akt oskarżenia wobec Marka W. z Kolna, któremu zarzuca m.in. podżeganie do zabójstwa teściów. W sądzie jest już sprawa przeciwko niemu, dotycząca oskarżenia o zabójstwo żony. Jak poinformowała prokuratura, sprawa nakłaniania do zabójstwa teściów wyszła na jaw przy okazji policyjnej akcji dotyczącej handlu narkotykami. Drugi zarzut postawiony Markowi W. i innemu mężczyźnie dotyczy bowiem obrotu ok. 2 kg amfetaminy.

Właśnie wtedy, nie podejrzewając, że pod dostawców narkotyków podszywają się policjanci, Marek W. miał im złożyć propozycję zabójstwa teściów. Oferował za to 20 tys. zł, przekazał też nakłanianej osobie niezbędne informacje dotyczące wyglądu i wieku potencjalnych ofiar, miejsca zamieszkania, pracy i prowadzonego trybu życia oraz wskazał dogodne miejsce popełnienia zbrodni. Jesienią ub. roku mężczyzna został zatrzymany, od tego czasu przebywa w areszcie.

W połowie marca przez Sądem Okregowym w Łomży ma rozpocząć się też proces Marka W., oskarżonego w tamtej sprawie o zabójstwo żony Katarzyny. 26-letnia kobieta, matka dwójki dzieci, zniknęła w tajemniczych okolicznościach w 2000 roku. Uznając, że brak jest znamion przestępstwa, śledztwo w tej sprawie umorzono kilka lat temu. Rodzina kobiety podejrzewała jednak morderstwo, w śledztwie stawiana była m.in. teza, że sprawcą jest mąż. W 2009 roku Prokuratura Krajowa podjęła decyzję, że należy jeszcze raz zbadać okoliczności sprawy i zebrany w śledztwach materiał dowodowy. Po kilku miesiącach Prokuratura Okręgowa w Elblągu, gdzie trafiło śledztwo, postawiła mężowi zaginionej zarzut zabójstwa.

W obu sprawach Markowi W. grozi nawet dożywocie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę