Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Ratusz apeluje do mieszkańców: szykujcie się na podtopienia

W przypadku intensywnego topnienia śniegu w Łomży mogą nastąpić lokalne podtopienia. - W związku z powyższym prosimy mieszkańców o podjęcie działań zabezpieczających związanych z uszczelnieniem swoich domów polegającym na uniemożliwieniu wodzie dostępu do wnętrza budynku – apeluje na oficjalnej internetowej stronie Urząd Miasta Łomża. - Najbardziej zagrożonymi miejscami są tereny wzdłuż Łomżyczki pomiędzy ulicami: Spokojna – Wojska Polskiego – Nowogrodzka oraz niżej położone posesje wzdłuż rzeki Narew i tereny zalewowe pomiędzy Groblą Jednaczewską, ul Łąkową i ul. Nowogrodzką.

Ratusz zaleca aby mieszkańcy terenów zagrożonych podtopieniami już teraz przygotowywali się na nadejście odwilży. Uszczelnienie domów polegać może np. na budowie specjalnych murów, lub wałów osłaniających dom przed wodą, a także choćby poprzez zabezpieczenie okien i wejść zewnętrznych do piwnic, czy zagłębionych garaży. Zaleca się także sprawdzenie zaworów kanalizacji ściekowej budynku, a w ostateczności użycie czopów, dużych korków do zatkania możliwych przecieków spowodowanych wpływającą do kanalizacji wodą.
Celem uniknięcia dodatkowych strat materialnych, ratusz zaleca również przeniesienie z piwnic na wyższe kondygnacje budynku cenniejszych przedmiotów, wyprowadzenie samochodów z zagłębionych garaży oraz odcięcie energii elektrycznej w pomieszczeniach zagrożonych zalaniem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę