Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Rząd dorzuci się do remontów mostów

Samorządowcy z powiatów grajewskiego, wysokomazowieckiego, a także z województwa podlaskiego mogą liczyć na dofinansowanie planowanych remontów mostów. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało właśnie listę projektów, które mogą liczyć na dodatkowe środki.

Na dofinansowanie może liczyć powiat grajewski, który chce przebudować mostek długości 12m przez rzekę Matlak koło Radziłowa. Most o konstrukcji belkowej ma być wymieniony na most stalowy. Koszty dwuletniej inwestycji szacowane są na niespełna 1 mln zł i w połowie mają zostać dofinansowane przez rząd.
Nieco wyższe wsparcie proponowane jest dla powiatu wysokomazowieckiego, który przebudowuje most przez rzekę Ślinę w miejscowości Kobylin Kuleszki. Tu dotacja rządowa proponowane jest w wysokości 666 tys zł, a koszt całej inwestycji ma wynieść niespełna 1,5 mln zł.
Na opublikowanej  liście inwestycji do dofinansowania znalazła się również przebudowa mostu przez rzekę Nurzec w Ciechanowcu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 690 Czyżew Osada – Ciechanowiec – Siemiatycze. Koszt planowanego na ten rok remontu żelbetowego mostu o długości 75m oszacowano na ponad 7,5 mln zł, a proponowana dotacja rządowa to niemal 2,9 mln zł.
Łącznie w tym roku na dofinansowanie mostowych inwestycji samorządowych rząd przeznaczył 300 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę