Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

II Kongres Katolicki

Mszą Świętą w katedrze pod przewodnictwem ks. bp. Bronisława Dembowskiego rozpoczął się w Łomży II Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej. W dwudniowych spotkaniach bierze udział około 400 przedstawicieli z 21 ruchów i stowarzyszeń. Hasłem przewodnim Kongresu jest zdanie zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął” (Łk 12,49).

Ze słowami Jana Pawła II Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie „to dar Ducha Świętego dla Kościoła w naszych czasach, którego nie wolno zmarnować. Dzisiaj odnowa Kościoła przebiega w znacznej mierze tą właśnie drogą”. Chcąc zrealizować to głębokie przesłanie i zadanie, tegoroczne kongresowe spotkanie, które przebiegać będzie w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, wypełnimy gorącą modlitwą, konferencjami prowadzonymi min przez Ks. Biskupa Bronisława Dembowskiego, wieloletniego Asystenta Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich, O. Prof. Leona Dyczewskiego OFM Conv (KUL). Program Kongresu obejmuje także udział w warsztatach dotyczących między innymi: zagadnień godności pracy, problemów bezrobocia miejsca i roli rodziny, młodzieży we współczesnym świecie, kultury chrześcijańskiego świętowania, i wypoczynku, wartości życia ludzkiego w konfrontacji z „kulturą śmierci”, Nie zabraknie również świadectw doświadczania Bożej mocy i łaski w życiu członków naszych wspólnot, oraz wspólnego śpiewania. W niedzielne popołudnie 10 października organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na niepowtarzalny koncert zespołu „Pomoc duchowa” Poczatek koncertu o godzinie 14 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.


Szczegółowy program II Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę