Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Prokuratorzy z Gdańska chcą oskarżyć byłego szefa łomżyńskiej prokuratury

Prokuratorzy z Gdańska wysłali do działającego przy Prokuraturze Krajowej Sądu Dyscyplinarnego dla Prokuratorów wniosek o pozbawienie immunitetu prokuratorskiego byłego szefa Prokuratury Rejonowej w Łomży. To już drugi taki wniosek gdańskich prokuratorów, którzy rozpracowywali m.in. grupę „Generała”. Poprzedni wniosek z 2008 roku został odrzucony zarówno przez Sąd Dyscyplinarny dla Prokuratorów jak i Odwoławczy Sąd Dyscyplinarny.

Jak podaje prokurator Krzysztof  Trynka, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, nowy wniosek dotyczy zarówno tego samego czynu zawartego we wniosku z 2008 roku jak, ale także kilku zupełnie innych. Szczegółów prokurator nie chce zdradzać.
Odebranie immunitetu prokuratorskiego to standardowa procedura umożliwiająca wezwanie prokuratora na przesłuchania i ewentualne postawienie mu zarzutów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw. Były, wieloletni szef Prokuratury Rejonowej w Łomży, był posądzany o współpracę z przestępcami m.in. przez skruszonych przestępców zeznających w toczącym się w ubiegłym roku przez Sądem Okręgowym w Łomży procesie tzw. „grupy Generała”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę