Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

czwartek 7.10.2004

Gazeta Współczesna - Historia kontra biznes Gazeta Współczesna - Certyfikat dla samorządu Gazeta Współczesna - Grupa nacisku w banku? Kurier Poranny - Małe Gosie, mała kara Gazeta Wyborcza - ŁKS Łomża pokonał Legionovię

Gazeta Współczesna - Historia kontra biznes
Zabytkową willę przy al. Legionów w Łomży chce rozebrać właściciel pobliskiego pawilonu handlowego. Zamierza zbudować tam parkingi. Budynku broni konserwator zabytków i prezydent Łomży. - Tu chodzi o biznesy kilku i pracę kilkudziesięciu ludzi - mówi przedsiębiorca. - Będę musiał zamknąć sklep.
Zarząd firmy ”Gośka” podjął już decyzję. Jeżeli nie uda się przebudować sklepu i zbudować parkingów, pawilon handlowy zostanie zamknięty. ”Gośka” istnieje od siedmiu lat - to pierwszy prywatny duży sklep, jaki powstał w Łomży. Bez modernizacji nie będzie w stanie konkurować z budującymi się właśnie w mieście sklepami o powierzchni powyżej 1 tys. mkw. i z przestronnymi parkingami. Wokół sklepu powstał pasaż handlowy, ciągnący się aż do targowiska miejskiego. Największym problemem właścicieli i klientów sklepików jest brak parkingów.
- Nikt tu nie przyjedzie na zakupy, jeśli będzie miał do wyboru obiekt z dużym parkingiem - mówi Andrzej Brzózy, prezes zarządu ostrołęckiej firmy ”Gośka”. - Jest wiele zabytków w Łomży i należy je chronić, ale trzeba zachować umiar i dystans.
więcej: Gazeta Współczesna - Historia kontra biznes

Gazeta Współczesna - Certyfikat dla samorządu
Pracować lepiej, szybciej, efektywniej - to wyzwanie dla łomżyńskiego Urzędu Miasta. Ponad rok przygotowywał się on do pracy według nowoczesnych standardów zarządzania. Wczoraj prezydent Jerzy Brzeziński odebrał certyfikat ISO 9001, potwierdzający wysoką jakość pracy urzędników.
Certyfikat przyznało Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Urząd otrzymał dodatkowo certyfikat EQNet, międzynarodowej sieci certyfikacji.
- To dopiero początek drogi - powiedział Leszek Kielak, dyrektor PCBC, wręczając prezydentowi Brzezińskiemu dokument. - Poprzeczkę trzeba teraz stawiać sobie coraz wyżej. Jakość to niekończąca się podróż.
- W oczach ludzi, którzy chcą prowadzić interesy, praca administracji pozostawia wiele do życzenia - podkreślał Marek Strzaliński, wojewoda podlaski. - Jeżeli chcemy, aby region się rozwijał, musimy przestrzegać podstawowego terminu: aby każda sprawa została załatwiona jak najszybciej.
więcej: Gazeta Współczesna - Certyfikat dla samorządu

Gazeta Współczesna - Grupa nacisku w banku?
Dwóch pracowników jednego z łomżyńskich banków i jego filii w Zambrowie jest podejrzanych o przywłaszczenie pieniędzy. Prowadząca sprawę Prokuratura Okręgowa w Łomży nie wyklucza dalszych zatrzymań, w tym także osób, które mogły mieć związek z samobójczą śmiercią młodego pracownika banku w Łomży w maju tego roku.
Zaraz potem do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o zniknięciu 120 tys. zł z pakietu, który powierzony był zmarłemu. Po kolejnych dwóch tygodniach do prokuratury zwróciła się jego żona. Według jej informacji, mężczyzna poddawany był w pracy presji psychicznej przez nieformalną grupę, która prowadziła nielegalne operacje finansowe. Dlatego miał targnąć się na swoje życie.
Na podstawie wyników kontroli przeprowadzonej przez pracowników warszawskiej centrali banku niedobór pieniędzy w łomżyńskiej placówce oszacowany został na 120 tys. zł. Niejako przy okazji wyszło na jaw przywłaszczenie 22,5 tys. zł w zambrowskiej filii oraz 2,5 tys. zł w Łomży. Podejrzanymi w obu przypadkach są kasjerzy.
więcej: Gazeta Współczesna - Grupa nacisku w banku?

Kurier Poranny - Małe Gosie, mała kara
Zaledwie tysiąc złotych kary zapłacił rok temu Zdzisław Urbański ze stacji benzynowej w Gosiach Małych za sprzedawanie chrzczonego paliwa. Co prawda Inspekcja Handlowa chciała też, by sprawą zajęła się prokuratura w Zambrowie, ta jednak umorzyła postępowanie w tej sprawie.
Nic więc dziwnego, że właściciel stacji benzynowej nic sobie nie robił z niekorzystnej dla niego kontroli PIH z czerwca ubiegłego roku. Przypomnijmy – w poniedziałek opisaliśmy historię jego klientów, którzy z powodu zatankowanego u niego w lipcu tego roku paliwa złej jakości musieli zapłacić kilkanaście tysięcy złotych za naprawę silnika. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w Gosiach małych zatankowali olej napędowy za 40 złotych!
Najazd na stację
Po naszym poniedziałkowym tekście, jeszcze tego samego dnia w Gosiach Małych znów pojawili się kontrolerzy PIH. Na jej wyniki trzeba będzie jednak poczekać (wykonuje je Centralne Laboratorium Naftowe w Warszawie).
– Kiedy w ubiegłym roku przeprowadzaliśmy na tej stacji kontrolę, prawo było bardziej łagodne dla właścicieli stacji – przyznaje Helena Łazowska, dyrektor w białostockiej Inspekcji Handlowej. – Teraz to się zmieniło.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest zdania, że ich akcja skontrolowania jakości paliwa na stacjach benzynowych okazała się sukcesem, nawet jeśli nieuczciwi biznesmeni nic sobie nie robią nałożonych kar i dalej oszukują.
więcej: Kurier Poranny - Małe Gosie, mała kara

Gazeta Wyborcza - ŁKS Łomża pokonał Legionovię
Piłkarze ŁKS-u Łomża rozegrali w środę piąte spotkanie przed własną publicznością i tak jak poprzednie, rozstrzygnęli je na swoją korzyść. Podobnie jak po piątej kolejce, awansowali na pozycję lidera
- Wtedy jednak byliśmy na czele tabeli ex aequo z Legionovią - mówi łomżyński zawodnik Marcin Strzeliński. - Teraz mamy najwięcej punktów ze wszystkich drużyn w tych rozgrywkach.
- Cieszę się bardzo, że jesteśmy liderem, ale bardziej z tych 19 punktów - twierdzi trener ŁKS-u Tadeusz Gaszyński. - Ponadto spotkanie z Legionovią kończyliśmy z pięcioma młodzieżowcami, czyli zawodnikami do lat 21, w składzie. To kolejny symptom zmian, jakie zachodzą w tym klubie.
Przypomnijmy, że spotkanie z Legionovią nie odbyło się zgodnie z terminarzem dwa i pół tygodnia temu z powodu wypadku autokaru gości pod Łomżą. Wczoraj rywalizacja była wyrównana. Przed przerwą jednak to gospodarze częściej byli przy piłce. Dużo zamieszania w okolicach pola karnego gości sprawiali napastnicy, Rafał Boguski i Strzeliński. Gola, jak się później okazało, na wagę trzech punktów, zdobył jednak obrońca. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Sławomir Lewicki, a Zbigniew Kowalski uderzeniem nogą posłał ją do siatki.
więcej: Gazeta Wyborcza - ŁKS Łomża pokonał Legionovię

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę