Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Kolejny magazyn przemycanych papierosów i alkoholu

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Najpierw, nieco przypadkowo, w samochodzie, później także w mieszkaniu w Łomży funkcjonariusz Urzędu Kontroli Skarbowej z Białegostoku znaleźli duże ilości papierosów i alkoholu bez znaków akcyzy. Jak podaje Izabela Głowacka, rzecznik prasowy UKS, uszczuplenia podatkowe Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosły ponad 165 tys. zł.

Jak relacjonuje Głowacka wczoraj wieczorem  specjalna „grupa realizacyjna” Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku dokonując rutynowych czynności kontrolnych na drogach powiatu łomżyńskiego zatrzymała do kontroli samochód osobowy, w którym obywatel Białorusi przewoził kilka tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W momencie zatrzymania pasażer samochodu - 52- letnia kobieta - próbowała pozbyć się nielegalnego towaru wyrzucając go przez okno. Kontrolujący  kierując się intuicją i dotychczasowym doświadczeniem dokonali również przeszukania mieszkania  na terenie Łomży, w którym znaleziono kolejne paczki papierosów oraz alkohol z podrabianymi znakami akcyzy. Łącznie wykryto ponad 12 tys. paczek papierosów oraz 80 litrów wódki i spirytusu. Jak podkreśla Głowacka nie wiadomo ile podrabianego alkoholu i papierosów trafiło na polski rynek, ale wiadomo że uszczuplenia podatkowe Skarbu Państwa tylko z tytułu papierosów i alkoholu odnalezionych w samochodzie i mieszkaniu wyniosły ponad 165 tys. zł. 
Jest to już druga akcja oddziału realizacyjnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku prowadzona na terenie Łomży w ciągu ostatniego miesiąca , w wyniku której zatrzymano takie  ilości alkoholu i papierosów nielegalnego pochodzenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę