Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Dużo wody w rzekach

Na Biebrzy w Osowcu i Pisie w Ptakach przekroczone są stany ostrzegawcze. Na razie jednak nie ma obawy odnośnie przekroczenia przez te rzeki stanów poziomów alarmowych. W całym województwie podlaskim ten stan – i to o prawie pół metra - przekroczony jest jedynie we Frankopolu na Bugu.

Z najnowszych danych hydrologicznych wynika, że stan Pisy w Ptakach w poniedziałkowe południe wynosił 217 cm. To o 7 cm więcej niż wynosi stan ostrzegawczy, a le do stanu alarmowe brakuje jeszcze  23 cm.
Podobna sytuacja jest także w Osowcu na Biebrzy. Stan wody wyniósł 391 cm. To o 12 cm więcej niż stan ostrzegawczy, ale i o 18 mniej niż alarmowy.

Także Narew od okolic ujścia do niej Biebrzy aż po okolice Miastkowa utrzymuje się w strefie wody wysokiej. W Nowogrodzie według ostatnich pomiarów wysokość wody osiągnęła 219 cm. Warto dodać, że stan alarmowy rzeki w tym miejscu wynosi 4 metry.

Jako potencjalne niebezpieczeństwo hydrolodzy wskazują utrzymywanie się na Narwi, Pisie i Biebrzy pokrywy lodowej, która może utrudniać spływanie wód w dół rzek, zalegających w regionie coraz większych ilości śniegu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę