Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

bez KSU. Orkiestra na dworcu, w hali i w koszarach

Po raz pierwszy w XVIII Finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na... dworcu PKP w Łomży. Pomysł początkowo wydawał się jak z księżyca, lecz nabrał całkiem realnych kształtów. W niedzielę, 10 stycznia 2010, scena stanie za dworcem PKS i – jak zapowiada Sztab Łomża WOŚP, którym kieruje Krzysztof Pyczot – będzie grała od godziny 12 do (być może) nawet 22. Gwiazdą wieczoru miała być dziś już kultowa grupa punkrockowców z Ustrzyk Dolnych, czyli KSU, ale ostatecznie okazuje się, że niestety nie będzie.

Tegoroczne granie WOŚP będzie połączone ze zbiórką pieniędzy na sprzęt do dziecięcych klinik onkologicznych. W Łomży zbieraniem datków zajmie się 155 wolontariuszy, zaś w terenie około  80. Młodych ludzi z puszkami, serduszkami i identyfikatorami spotkamy również w Śniadowie, Jedwabnem, Wiźnie, Wygodzie, Przytułach i Ciechanowcu, których WOŚP-owe sztaby połączyły się z łomżyńskim.
- Pod znakiem zapytania stał w środę przed dniem finału występ gwiazdy wieczoru, kultowej grupy punkrockowej KSU, ale menedżerka grupy potwierdziła, że choćby się paliło, waliło, KSU dla łomżyniaków chce wystąpić – zapowiada Bartosz Jerzy Klepacki, rzecznik prasowy Sztabu Łomża.
- Niestety koncertu KSU nie będzie - mówił juz nocą Krzysztof Pyczot, szef Sztabu WOŚP.
Na scenie pojawią się inne zespoły rockowe i popowe, m.in., znane łomżyńskie DNA, Destylat, Kenai i Syndrom Li z Lilą Horoszko. Wystąpią także grupy przyjezdne, np. Bloward, KBW, Madbee i No właśnie. Oprócz młodzieżowych i dorosłych, na scenie wystąpią dzieci z przedszkoli i podstawówek, które będą śpiewać w godz. 12 - 14 kolędy i pastorałki.
Sztab Łomża spodziewa się gości z Białegostoku ze stowarzyszenia miłośników podlaskiej kolei, którzy zamierzają przyjechać ok. godz. 11... ręczną drezyną! Za datek do puszki WOŚP będzie można aż do godz. 15 spróbować sił w jeździe po torach w Łomży. Natomiast o godz. 13 pojawi się Jednostka 1012 Strzelec z Łomży, która przedstawi brawurową akcję z udziałem policjantów. Funkcjonariusze policji, strażacy, członkowie PCK i pracownicy pogotowia ratunkowego będą także prezentować sprzęt i umiejętności, jakimi posługują się podczas rozmaitych akcji ratowniczych. Przy scenie w godz. 13 – 15 będziemy podziwiać kierowców z Automobilklubu Łomżyńskiego, którzy dadzą popis prowadzenia samochodów terenowych. 
Zapewne rodzinną atrakcją stanie się przyjazd również z Białegostoku na dworzec PKP w Łomży nowoczesnego szynobusu (ok. godz. 14 – 14.30). Mniej więcej 140 szczęśliwców wybierze się nim do Śniadowa i z powrotem w zamian za opłacenie biletów, które można licytować do godz. 23.37 w środę, 6 stycznia br. Zwłaszcza te z numerami 1, 18 i 100 będą uprzywilejowane, bo ich nabywcy wejdą na scenę i za kulisy koncertu XVIII Finału WOŚP. Tradycyjnie fajerwerki o godz. 20 uświetnią Światełko do Nieba, jednocząc uczestników finałów WOŚP.
- My również serdecznie zapraszamy do wizyty w koszarach przy alei Legionów 133 – dodaje ppłk Piotr Wolański, dowódca I Łomżyńskiego Batalionu Remontowego. - Od godziny 10 do 16 będziemy bezpłatnie badać stan techniczny samochodów osobowych. Ponadto studenci Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia będą uczyli udzielania pierwszej pomocy i korzystania z  materiałów i środków w apteczce samochodowej. Wszystko za datek do puszki Orkiestry Serc.
Oprócz tego, żołnierze rozegrają w niedzielę o godz. 11 mecz piłkarski z policjantami. Nagrodą w meczu Zieloni kontra Niebiescy będzie doping kibiców i ich złotówki, wrzucone do puszek w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę