Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Rosną ceny skupu mleka

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Złotówkę i jeden grosz wyniosła - według danych Głównego Urzędu Statystycznego - cena 1 litra mleka dostarczanego w październiku do mleczarni w województwie podlaskim. To najwyższa średnia w kraju, choć ceny skupu mleka w ubiegłym miesiącu podskoczyły wszędzie – średnio aż o 5%.

W skali kraju średnia cena mleka w październiku, po raz pierwszy od wielu miesięcy, przekroczyła 90 groszy za litr. A to oznacza, że jest nie tylko lepiej niż przed miesiącem, ale i lepiej niż przed rokiem.
Najlepiej pod tym względem mają rolnicy z województwa podlaskiego, gdzie średnia cena przekroczyła  złotówkę (1,01 zł/l). W województwie mazowieckim za dostarczane mleko producenci średnio w ubiegłym miesiącu otrzymywali 88 groszy, a najtaniej było w podkarpackim gdzie średnia ta wyniosła zaledwie 80 groszy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę