Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Protest oddalony, zaczną budować obwodnicę Zambrowa

Budowa ekspresowej obwodnicy Zambrowa powinna ruszyć jeszcze w listopadzie – informuje Rafał Malinowski rzecznik prasowy białostockiego oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wczoraj Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie jednego z konsorcjów na rozstrzygnięcie przetargu na budowę obwodnicy.

Przetarg na budowę obwodnicy Zambrowa, jako dwujezdniowego odcinka drogi ekspresowej S8, został rozstrzygnięty 11 sierpnia. Najtańszą ofertę - 325 mln zł. - złożyła firma Bilfinger Berger. Wynik oprotestowało konsorcjum MSF i Unibep S.A., którego oferta była o 24 mln zł. droższa.
Wczoraj Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie konsorcjum. Wcześniej protest oddalił także białostocki oddział GDDKiA. Jak informuje Malinowski protestujące konsorcjum może jeszcze złożyć skargę do sądu, ale nie wstrzymuje to podpisania umowy z wykonawcą. Ma to nastąpić pod koniec października, po przeprowadzeniu - zgodnie z obowiązującymi procedurami - tzw. kontroli uprzedniej dokumentacji przetargowej.
- Budowa powinna ruszyć jeszcze w listopadzie tego roku – mówi Malinowski.
Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ma potrwać 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Obwodnica ma mieć 11,1 km w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej. Będzie też połączona blisko pięciokilometrowym odcinkiem (klasy GP) z drogą krajową nr 63 (kierunek Zambrów - Łomża).

cz
wt, 06 października 2009 08:23
Data ostatniej edycji: wt, 06 października 2009 08:26:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę