Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Nowe wskaźniki

Wojewoda podlaski ogłosił nowy wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia 1 m 2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. To wskaźnik określający przeciętne koszty budowy 1m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. Jego wysokość ma istotne znaczenie dla ustalania stawek czynszu lokali mieszkalnych, dodatków mieszkaniowych, czy uzyskania kredytów mieszkaniowych choćby z coraz popularniejszego programu „Rodzina na swoim”. W stosunku do tego obowiązującego do 30 września nowy wskaźnik jest wyższy w regionie i niższy w stolicy województwa.

Dla województwa podlaskiego, z wyłączeniem Miasta Białegostoku wysokość wskaźnika ustalono na poziomie 3.456 zł, a dla Miasta Białegostoku - 3.922 zł. W przypadku regionu wskaźnik wzrósł o 206 zł, a w Białymstoku spadł o 126 zł.
Nowe wskaźniki obowiązują od dnia 1 października  2009 r. do dnia 31 marca  2010 r.

Średni wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, powiększony o 40%, stanowi maksymalną cenę metra kwadratowego domu lub mieszkania, których zakup może zostać sfinansowany z kredytu preferencyjnego w ramach programu „Rodzina na swoim”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę