Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Rowerami śladami św. Brunona z Kwerfurtu

„Rodzinny rajd rowerowy za krzyżem” taką oficjalną nazwę nosi rajd, który w najbliższą niedzielę organizuje parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży. Uczestnicy ruszą w trasę „śladami” św. Brunona z Kwerfurtu. Daleko od miasta nie odjadą, bo organizatorzy chcą aby na wycieczkę rowerową wybrały się całe rodziny. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji i zabaw z nagrodami.

To ostatnia szansa aby jeszcze w te wakacje razem, rodzinnie, wyjechać za miasto rowerami. Właśnie taka intencja przyświecała organizatorom rajdu. Jak podkreśla Tadeusz Babiel udział w nim jest bezpłatny. Każdy, kto ma sprawny rower, i odpowiednio dużo siły aby na niego wsiąść i pokręcić pedałami, może wyruszyć w drogę. Oczywiście dzieci muszą podróżować pod opieką osób dorosłych. Warto też aby do tego odpowiednio się przygotowały.    
- Musi być kas, odpowiednie ubranie, coś do picia, i trochę do jedzenia – mówi Tadeusz Babiel.
Rowerzyści wyruszą w drogę po śladach św. Brunona po niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele Krzyża Świętego o godzinie 10.30. Trasa będzie liczyć ok. 30 km, a cała wycieczka będzie trwała około siedmiu godzin. W jej trakcie zaplanowano kilka postojów i atrakcji szczególnie dla najmłodszych uczestników rajdu.
- Co to będzie, niech na razie pozostanie tajemnicą, ale nagrody będą ciekawe i cenne – mówi Babiel, dodając że ich fundatorami są Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży i sklep rowerowy Cross.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę