Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Bezpańskie psy atakują... zwierzęta i ludzi

Główne zdjęcie
Krowę zaatakowaną przez zdziczałego psa trzeba było dobić. (fot. podlaska.policja.gov.pl)

Zdziczałe, bezpańskie psy grasują w gminie Trzcianne. W poszukiwaniu jedzenia atakują domowe zwierzęta. Wczoraj po raz kolejny polała się krew... Rano zdziczały, wygłodniały pies zaatakował i dotkliwie pogryzł stojącą w oborze krowę. Trzeba było ją dobić.

Do zdarzenia doszło we wsi Wilamówka. Po ataku psa na krowę wezwany na miejsce weterynarz jednoznacznie określił, że obrażenia nie rokują szans na jej przeżycie. Zwierze trzeba było dobić. Kobieta, w której krowę zaatakował pies opowiadała policjantom, że kilka tygodni temu oszczeniła się zdziczała suka. Z tego miotu ma kilkanaście szczeniaków, które musi wykarmić. Coraz częściej w dzień i w nocy poszukując jedzenia zakrada się na jej posesję i zapewne to ona zaatakowała krowę.
Policja  podkreśla, że sprawą bezpańskich psów powinien zając się wójt gminy, bo zgodnie z prawem  (art.11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt…) „zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gmin”. Podinsp. Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku pyta retorycznie czy następną ofiarą zdziczałego psa ma być człowiek?
Policjanci przypominają także, że w minioną sobotę augustowscy policjanci zostali powiadomieni o ataku dwóch bezpańskich psów na 9-letniego chłopca. Malec został dotkliwie pogryziony. Dopiero po tym incydencie psy zostały błyskawicznie wyłapane i umieszczone w schronisku dla zwierząt.

źródło: KWP w Białymstoku


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę