Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Rodzinne strzelectwo sportowe w Piątnicy

- Jesteśmy najszczęśliwszymi uczestniczkami zawodów, bo zwycięstwo nam się należało – mówi rozpromieniona księgowa z Łomży Małgorzata Białobrzeska, która z córką Agnieszką zdobyła podwójne drugie miejsce w rodzinnym turnieju strzelectwa sportowego: i z karabinka, i z rewolweru. - Trenowałyśmy przez rok kilka razy w miesiącu i... udało się! Z dumą pokazuje dwa puchary zawodów zorganizowanych w słoneczną niedzielę 9 sierpnia na Forcie III w Piątnicy przez Klub Strzelectwa Sportowego Bazuka.

W turnieju strzelania z broni długiej (karabinek kbks kaliber 22) wzięło udział 68 osób, zaś w strzelaniu z broni krótkiej (niemiecki rewolwer HW9, tzw. arminius) – 86. To całkiem sporo, jak na przeprowadzoną po raz pierwszy imprezę, która przypomina i popularyzuje kilkudniową bohaterską obronę Łomży przed bolszewikami na przełomie lipca i sierpnia 1920 roku. Wtedy razem z żołnierzami bronili miasta mieszkańcy, zaopatrując załogę fortów w żywność i w leki.
Strzelanie po 89 latach odbywało się parami: żona z mężem, teść z zięciem czy jak kto chciał i mógł. Zawodnicy oddawali 15 strzałów z karabinka do odległej o 50 m tarczy na strzelnicy otwartej Fortu III, zaś z rewolweru – do tarczy oddalonej o 15 m w tunelu pobliskiej strzelnicy zamkniętej.
W kategorii kbks iście sokolim okiem popisali się należący do klubu Bazuka antykwariusz z Ostrołęki Jacek Baczewski i jego 13-letni syn Kamil, którzy łącznie zdobyli aż 285 punktów. Trzecie miejsce wywalczyli Michał Kulas i Adam Pawłowski.
Wśród sportowców rewolwerowców triumfowali  Jan Nadolny i jego córka Natalia. Pan Jan, prowadzący z żoną Elżbietą popularne gospodarstwo agroturystyczne Carski Trakt w Sulinie k. Wizny, przywiózł na turniej w Piątnicy termos z pyszną grochówką, którą częstował uczestników i organizatorów.
- Prowadzący zawody Paweł Zalewski podchodzi do każdego uczestnika z zaangażowaniem i z zapałem – chwalił łomżyńskiego instruktora zwycięzca w kbks Jacek Baczewski. - Tworzy tu naprawdę dobry klimat!
Z kolei Paweł Zalewski chwalił wolontariuszy, którzy pomogli w organizacji premierowego turnieju Klubu Strzelectwa Sportowego Bazuka. Byli to, m.in., Emilia Nadolna, Monika Rosochacka, Waldemar Szypulski, Robert Żukowski i Adam Mazewski.
Zastępca prezydenta Łomży Marcin Sroczyński zwycięzcom wręczył puchary, a organizatorom z klubu Bazuka życzył jeszcze większej frekwencji na turnieju za rok, kiedy będziemy świętować 90. rocznicę Cudu nad Wisłą.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę