Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Spotkanie z Wicepremierem oraz Porozumieniem Kupców Polskich

Z inicjatywy Wicewojewody Podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie odbyło się spotkanie z Wicepremierem Waldemarem Pawlakiem, Wiceministrem Dariuszem Bogdanem, dr Krystyną Wiaderny – Bidzińską, Radcą Ministra wraz z Porozumieniem Kupców Polskich w składzie: Marcin Sandomierski, Andrzej Półkośnik, Krzysztof Seroka, Andrzej Kuźmicki. Spotkanie miało na celu znalezienie rozwiązania, wspólnego consensusu w pogarszającej się sytuacji ekonomicznej najemców powierzchni handlowych w galeriach.

 

Kupcy Polscy przedstawili swoje stanowisko: od kilku miesięcy negocjują z sieciami handlowymi o zmiany warunków umów najmu lokali. Stwierdzają również iż z powodu kryzysu odnotowali spadek obrotów o 70% zaś czynsz wzrósł o 40% - w tym czasie z powodu wzrostu kursu euro. Na dzień dzisiejszy wielu przedsiębiorców posiada zadłużenie z tytułu należności czynszowych za okres trzech miesięcy i dłuższy. Najlepiej określa to fakt, iż duże międzynarodowe firmy w związku z tą trudną sytuacją ogłosiły rozwiązanie umowy. Wicepremier wysłuchał przedsiębiorców i poinformował, że w przeciągu dwóch tygodni odbędzie się kolejne spotkanie w w/w sprawie. Zlecił również zbadanie czynszów w galeriach, obiecał, że je przeanalizuje i przedstawi Kupcom Polskim, możliwość rozwiązania ich sytuacji. Wicewojewoda podziękował, Wicepremierowi za poświęcenie swojego cennego czasu, iż w natłoku obowiązków przyjął przedsiębiorców i umówił się na kolejne spotkanie. Wierząc, że sprawa znajdzie pomoc oraz partnerskie rozwiązanie. Wicewojewoda będzie wspierał przedsiębiorców szukając sensownego, partnerskiego rozwiązania sytuacji.

na podstawie inf. PUW

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę