Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Uroczystości upamiętniające Obławę Augustowa z udziałem Wicewojewody

Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski uczestniczył w obchodach 64 rocznicy Obławy Augustowskiej w Gibach. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez jego ekscelencję ks. biskup Jerzego Mazura przy Pomniku - Krzyżu w intencji ponad 600 mieszkańców tych ziem, polskich patriotów, których pochłonęła Obława Lipcowa 1945 roku. W obchodach udział wzięli: parlamentarzyści, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, poczty sztandarowe, żołnierze, harcerze, strażacy, rodziny pomordowanych oraz młodzież.

Wicewojewoda oddał hołd pomordowanym a ich rodzinom złożył najszczersze wyrazy współczucia. Podkreślił, że udział w uroczystościach to dla niego honor i satysfakcja, jednocześnie bardzo ubolewa, nad tym iż to niezrozumiałe, którego nie da się zrozumieć wydarzenie miało miejsce. To wtedy po zakończeniu II wojny światowej obywatele zamiast cieszyć się wolnością, musieli złożyć najwyższą ofiarę czyli oddać życie za Ojczyznę, dlatego, że byli Polakami. Wicewojewoda apelował o odpowiedzialność za Polskę, mówił abyśmy dbali i pielęgnowali wolność, którą obecnie się cieszymy a której na przestrzeni ostatnich dwóch wieków naszej historii mieliśmy tak niewiele, łącznie niespełna pół wieku. Wicewojewoda apelował o aktywne uczestnictwo w życiu duchowym, społecznym i politycznym.

Obława Augustowska jest największą niewyjaśnioną zbrodnią na Polakach po II wojnie światowej. Najsmutniejszy jest fakt, że nie ma wyjaśnienia, gdzie znajdują się groby zamordowanych, by wreszcie rodziny mogły zapalić znicz na grobach swoich najbliższych. Cześć ich pamięci.

na podstawie inf. PUW 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę