Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Unijne fundusze wielką szansą na szybki rozwój Polski Wschodniej

Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski uczestniczył przy podpisaniu umowy dofinansowania dla nowej uczelni w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie, pomiędzy Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prof. Kazimierzem Pieńkowskim a Prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariuszem Szepczykiem.

Wicewojewoda jest dobrym duchem rozwoju dla przedsięwzięć inwestycyjnych dla Programu Polska Wschodnia, jest to ważny projekt dla naszego województwa podlaskiego. Osobiście przyjechał podziękował Prezesowi oraz Rektorowi PWSIiP w Łomży za wkład w złożeniu wniosku, wartym 52 miliony, o dofinansowania dla nowej 5 letniej uczelni. Należy szczególnie wspierać młode, dynamicznie rozwijające się uczelnie – podkreślił Wicewojewoda, do których należy Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, która z powodzeniem zabiega o możliwie najwyższe miejsca w hierarchii polskich uczelni. PWSIiP czyni to z dużym powodzeniem. Jej Władze bowiem, szczególnie Rektor, prof. dr hab. Kazimierz Pieńkowski, wieloletni, cieszący się dużą sympatią, wykładowca bardzo umiejętnie, równolegle, kojarzy ze sobą główne nurty aktywności akademickie – kształcąc studentów oraz promując uczelnię. Bardzo się cieszę, że takie przedsięwzięcia są podejmowane i będę je intensywnie wspierał- twierdzi Wicewojewoda.

Dotychczas zawarto 4 umowy z beneficjentami z województwa podlaskiego dotyczące następujących projektów:

  1. Kompleksowe przygotowanie terenu pod inwestycje związane z uruchomieniem działalności produkcyjnej w Zambrowie
  2. Poprawa jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego miasta Białegostoku
  3. „Modernizacja bazy naukowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku”,
  4. „Przygotowanie terenów pod inwestycje z zakresu produkcji i nowoczesnych usług w Kolnie”,

na podstawie inf. PUW

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę