Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Straty w Łysych przekroczą miliard złotych

Na ponad miliard złotych wyniosły wstępnie wyceniono straty jakie wyrządził pożar w Zakładach Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych. W poniedziałkowe popołudnie płomienia ognia niemal doszczętnie strawiły ten jeden z największych w regionie i najnowocześniejszych w Europie zakładów mięsnych. Nie są jeszcze znane przyczyny pożaru. Na miejscu, pod nadzorem prokuratury, pracują trzy ekipy dochodzeniowo-śledcze.

Pierwsze płomienie ognia zauważono około 15.30. Nikt nie spodziewał się, że może on az tak bardzo się rozprzestrzenić. Żywioł udało się opanować dopiero około północy. Pożar gasiło 58 jednostek straży pożarnej -  260 strażaków. Ogień objął 22 tys. mkw. powierzchni hal.

W zakładach w Łysych pracowało niema 1500 tysiąca osób nie tylko z tej miejscowości i najbliższej okolicy ale także z Łomży. Józef Bałdyga, właściciel JBB na łamach „Rzeczpospolitej” daje słowo  że zakład na 100% zostanie odbudowany.
– Mamy własne receptury, znów wrócimy na rynek. Na mniejszą skalę produkcję uruchomimy już za cztery – pięć miesięcy. Obiecuję – przytacza słowa właściciela firmy ogólnopolski dziennik.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę