Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

To była ulewa jakich mało...

Z pomiarów dokonywanych przez stację meteo umiejscowioną na łomżyńskim ratuszu wynika, że w ciągu ostatniej doby w mieście wysokość opadu wyniosła 35 mm, czyli spadło 35 litrów wody na (każdy) metr kwadratowy Łomży. Tymczasem w okolicach miasta opady były większe – nawet dwa razy.

Jak wynika z pomiarów dokonywanych na potrzeby nadleśnictw w Morgownikach pod Nowogrodem spadło w ciągu ostatniej doby 39,4 mm.  Znacznie obficiej padało po drugiej stronie miasta. W Baczach Mokrych (pow. zambrowski) koło Czerwonego Boru, w ciągu doby spadło aż 67.2 mm wody, czyli niemal 70 litrów na każdy metr kwadratowy powierzchni - to prawie dwa razy więcej niż w Łomży.

Dodajmy tylko, że średnioroczny opad w Łomży wynosi raptem 550 mm.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę