Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

wtorek 21.09.2004

Gazeta Współczesna - Wzięli się do roboty Gazeta Współczesna - Kawałek szyny sprzedam Gazeta Współczesna - Wojewoda na czerwonym balu Kurier Poranny - Najpierw się woził, później spowiadał, teraz czas na karę

Gazeta Współczesna - Wzięli się do roboty
Sześć łomżyńskich sklepów, prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych, odwiedził w miniony weekend patrol złożony z członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, strażników miejskich i policji. W jednym stwierdzono sprzedaż piwa osobie nieletniej.
Była to rutynowa kontrola komisji. Organizowane są one okresowo - z różnym skutkiem. Jej członkowie odwiedzają losowo wybrane sklepy, na które wpłynęły skargi. Najczęściej w momencie kontroli nie ma żadnych zdarzeń, kwalifikujących się do interwencji. Stąd ostatnią akcję można uznać za uwieńczoną sukcesem. Członkowie komisji, w tym nieumundurowany policjant, obserwowali moment kupowania przez 17-latka piwa w sklepie na Łomżycy.
- Nie wyglądał na pełnoletniego, więc policjant go wylegitymował - mówi Wiesław Jagielak z komisji. - Sprzedawczyni tłumaczyła, że nie podejrzewała, iż jest nieletni. Myślę, że nie zastanawiała się nad tym i chodziło jej o zysk ze sprzedaży.
więcej: Gazeta Współczesna - Wzięli się do roboty

Gazeta Współczesna - Kawałek szyny sprzedam
Pozostałości po kolei w Czerwonym Borze i Zambrowie nikną w oczach - złodzieje kradną tory, linie energetyczne, rozbierają budynki i wagony. PKP twierdzi, że nie sposób upilnować mienia, ale trwa ”kasacja”. Zanim to nastąpi, złodzieje wzbogacą się kosztem podatników.
Stacja w Czerwonym Borze jest nieczynna już od ponad czterech lat. Od tamtej pory nikt się nie zatroszczył o zabezpieczenie pozostawionych szyn, wagonów i budynków. A jest co chronić, bo żyjących ze sprzedaży złomu jest coraz więcej. Za 1 kg w skupie można dostać 35 gr. To niewiele, ale gdy ma się do sprzedania kilkadziesiąt metrów szyn lub ściany z ważącego 20 ton wagonu, robi się niezła sumka. Sporo ważą też śruby, nakrętki i podkładki.
- Zgłoszeń kradzieży mamy mnóstwo - mówi nadkom. Adam Fabian z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. - Są indywidualni zbieracze, zainteresowani tylko śrubami, ale też całe zorganizowane grupy. Są odcinki, na których brakuje kilkudziesięciu metrów szyn. Widać na miejscu, że użyto palnika, aby je pociąć na kawałki.
więcej: Gazeta Współczesna - Kawałek szyny sprzedam

Gazeta Współczesna - Wojewoda na czerwonym balu
Polski Sejm sprzeciwia się łamaniu praw obywatelskich na Białorusi. Parlament Europejski potępia władze tego kraju za prześladowanie mediów i opozycji. A Marek Strzaliński, wojewoda podlaski, chce w najbliższy piątek świętować 60. rocznicę utworzenia obwodu grodzieńskiego! Na uroczystości do Grodna zaprosił go tamtejszy wojewoda.
- Pan wojewoda ma rzeczywiście w swoim kalendarzu uwzględniony pobyt w Grodnie, ale czy tam pojedzie? Trudno mi to powiedzieć, jest dopiero poniedziałek, do piątku wiele się może zdarzyć - wymijająco poinformował nas Andrzej Jarosz, rzecznik prasowy wojewody. Jednak PUW skonsultował już wizytę w Grodnie z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych.
- MSZ stwierdził, że nie ma przeciwwskazań. To jest przecież sąsiedzka wizyta w ramach przygranicznych, dwustronnych kontaktów - podkreślał Jarosz.
Wyjazd na grodzieńskie uroczystości w tydzień po obchodach rocznicy wkroczenia Armii Czerwonej na ziemie polskie budzi jednak spore wątpliwości. Obwód grodzieński utworzono bowiem w 1944 roku - roku, w którym zapoczątkowano komunizację Polski, a mniejszość polska mieszkająca w Grodnie poddana została procesowi wynaradawiania. I tę właśnie rocznicę chce uroczyście obchodzić Marek Strzaliński.
więcej: Gazeta Współczesna - Wojewoda na czerwonym balu

Kurier Poranny - Najpierw się woził, później spowiadał, teraz czas na karę
Wicemarszałek Krzysztof Tołwiński może stracić stanowisko. Prawdopodobnie już na najbliższej sesji Sejmiku padnie wniosek o jego odwołanie. Nie wiadomo tylko, czy zrobi to marszałek Janusz Krzyżewski, czy też wniosek zgłoszą radni opozycji.
W samorządzie województwa podlaskiego rządzi chwiejna koalicja SLD, PSL i radnych Podlaskiej Inicjatywy Ludowej. Krzysztof Tołwiński przyprawił koalicjantów o ból głowy, kiedy w "Porannym" zdradził szczegóły swojego prywatnego życia.
Powikłania rodzinna
Przypomnijmy, że Tołwiński zarządza majątkiem swojej bliskiej przyjaciółki i zarazem podwładnej Haliny Dondziło. Z kolei Dondziło, która jest dyrektorem departamentu geodezji i nieruchomości w Urzędzie Marszałkowskim, wychowuje córkę małżeństwa Tołwińskich i zarządza majątkiem rodzinny. Córka wicemarszałka może też odziedziczyć majątek po Halinie Dondziło pod warunkiem, że będzie się dobrze sprawowała.
Wczoraj o koalicji i ewentualnych zmianach w zarządzie województwa lider PSL prof. Adam Dobroński rozmawiał m.in. z marszałkiem Januszem Krzyżewskim.
- W PSL jesteśmy zgodni, Krzysztof Tołwiński wykonał kawał solidnej roboty - mówi prof. Adam Dobroński, prezes podlaskiego PSL. - Muszę jednak przyznać, że do końca nie potrafię rozszyfrować jego powikłań rodzinnych. Martwi mnie, że stały się one pożywką do różnych gier politycznych.
więcej: Kurier Poranny - Najpierw się woził, później spowiadał, teraz czas na karę


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę