Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Maj (pierwszym) miesiącem spadku bezrobocia

Maj był pierwszym miesiącem w tym roku w którym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży zarejestrowało się mniej bezrobotnych niż zostało z rejestrów wykreślonych. Przez cały ubiegły miesiąc zgłosiło się tu 511 bezrobotnych, a wyrejestrowano 638 osób. Niestety tylko 295 z „podjęcia pracy”, reszta albo nie potwierdzania gotowości do jej podjęcia, dobrowolnie zrezygnowała, lub bez uzasadnionej przyczyny odmówiła przyjęcia pracy. Na koniec ubiegłego miesiąca liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Łomży wyniosła 4723 osoby (w tym 2445 kobiet) i była niższa o 127 osób, tj. o 2,6% niż na koniec kwietnia.

Bezrobocie spadło mimo, że w maju 2009 roku pracę podjęło o 57 mniej bezrobotnych niż w kwietniu. Jak oceniają pracownicy urzędu „zanotowany spadek poziomu bezrobocia związany jest zwiększą liczbą podjęć pracy niesubsydiowanej związanej z rozpoczęciem prac sezonowych w budownictwie, w drogownictwie itp.”

Przez cały ubiegły miesiąc do urzędu wpłynęło 155 ofert pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 71,6 %. (W kwietniu ofert pracy było tylko 87).

Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 63,7% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3010. Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec maja 2009 roku wyniosła 11,2 %.  przy czym dla miasta Łomży - 13,2%, a dla powiatu łomżyńskiego – 8,9 %.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę