Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

„Książka to plus”

Główne zdjęcie
Krystyna Sobocińska i dzieci z kl. III a SP w Śniadowie (fot. MBP w Łomży)

We właśnie zakończonym Tygodniu Bibliotek, który trwał od 8 do 15 maja br., odbyła się po raz drugi wspólna konferencja bibliotekarzy trzech powiatów: białostockiego, łomżyńskiego i suwalskiego. Spotkanie pod hasłem „Książka to plus” poświęcone było książce dla dzieci i jej promocji wśród najmłodszych czytelników.

Od lewej: Anna Lewoń, Krystyna Sobocińska i Barbara Kończyk (fot. MBP w Łomży)
Od lewej: Anna Lewoń, Krystyna Sobocińska i Barbara Kończyk (fot. MBP w Łomży)
Barbara Szczubełek i dzieci z kl. III a SP w Śniadowie (fot. MBP w Łomży)
Barbara Szczubełek i dzieci z kl. III a SP w Śniadowie (fot. MBP w Łomży)
Bibliotekarze na konferencji "Książka to plus" w Śniadowie (fot. MBP w Łomży)
Bibliotekarze na konferencji "Książka to plus" w Śniadowie (fot. MBP w Łomży)

Pierwsza konferencja ph. „W poszukiwaniu uniwersalnego języka komunikacji” odbyła się rok temu w Tykocinie. Jej głównym organizatorem była Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego w Białymstoku. Tegoroczną konferencję zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, pełniąca funkcję biblioteki powiatowej dla powiatu łomżyńskiego, natomiast gościny bibliotekarzom z trzech powiatów udzieliła Biblioteka Publiczna Gminy Śniadowo, świętująca w tym roku 60-lecie swojego powstania i 30-lecie utworzenia przy bibliotece Oddziału dla Dzieci.
Konferencja odbywała się pod hasłem „Książka to plus”, nawiązującym do hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka to plus” oraz do nazwy projektu rządowego, skierowanego do bibliotek gminnych i małych miast „Biblioteka +”. Konferencję prowadziła Krystyna Sobocińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
Część merytoryczną konferencji zapoczątkowały pokazowe zajęcia biblioteczne pt. „W krainie książki dziecięcej”, brawurowo przeprowadzone z uczniami klasy III a Szkoły Podstawowej w Śniadowie przez Barbarę Szczubełek, pracownika Oddziału dla Dzieci BPG Śniadowo. Bibliotekarze wysłuchali wykładów i obejrzeli prezentacje multimedialnee dr Grażyny Lewandowicz-Nosal z Biblioteki Narodowej nt. „Książki dla młodych czytelników nominowane i nagrodzone w konkursie Polskiej Sekcji IBBY w 2008 roku” oraz Małgorzaty Łuczaj, psychologa i trenera szkoleń pedagogicznych nt. „Książka kontra media”. Ostatnim punktem programu było wystąpienie Barbary Kończyk, kierownika BPG Śniadowo, która przedstawiła historię, dzień dzisiejszy i plany placówki, którą od 22 lat kieruje, a następnie zaprosiła do jej zwiedzania. 
Wizytę bibliotekarzy z powiatu białostockiego i suwalskiego na Ziemi Łomżyńskiej zakończył spacer po Łomży i zwiedzanie Muzeum Przyrody w Drozdowie. W przyszłym  roku bibliotekarze  spotkają się w jednej z placówek powiatu suwalskiego.

Anna Lewoń, instruktor MBP w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę