Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Wybrali młodość - nowy rektor PWSIiP w Łomży

Główne zdjęcie
Dr hab. Robert Charmas

Dr hab. Robert Charmas został nowym rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Kolegium Elektorów dokonało wyboru szefa uczelni na kolejną kadencję. Dotychczasowy rektor i twórca łomżyńskiej uczelni przegrał wyraźnie. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie głosowało na niego zaledwie 4. z 16. obecnych na sali elektorów. Na uczelni, pojawiają się głosy, że wygrała młodość. - Trudno mi to komentować -mówi Robert Charmas. -Chciałby skoncentrować się na zadaniach i planach jakie sobie stawiam – dodaje. Nowy rektor chce stworzyć Instytut Humanistyczny w uczelni. - Brakuje mi filologii, stosunków międzynarodowych, europeistyki – mówi. Urząd obejmie 1. września.

Dr hab. Robert Charmas pracuje w PWSIiP od 4 lat. Wcześniej związany z UMCS w Lublinie, od października 2006r., jest dyrektorem Instytutu Wychowania Fizycznego PWSIiP. Na swoim koncie ma ponad 50 oryginalnych prac naukowych. Jest stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz Ministra Badań Naukowych Rządu Francuskiego. Ma 43 lata.

Dotychczasowy rektor, Kazimierz Pieńkowski, tytuł profesora nauk technicznych otrzymał na Politechnice Warszawskiej. Przeszedł wiele szczebli naukowej kariery. Był między innymi rektorem Politechniki Białostockiej (1988 – 1993). W 1998 r. na zaproszenie Jerzego Buzka uczestniczył w Wiedniu w pracach zespołu ekspertów ds. edukacji w procesie Integracji Europejskiej. Jest związany z Polską Akademią Nauk. Ma 72 lata.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę