Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Radni z burmistrzem

Radni Jedwabnego nie chcą odwołać swego burmistrza. Michał Chajewski został prawomocnym wyrokiem sądu skazany za jadę po pijanemu i zgodnie z prawem powinien stracić funkcję. Zgodnie z wymogami proceduralnymi powinni orzec to radni Jedwabnego. Niemniej zebrani wczoraj na sesji przez aklamację przyjęli stanowisko, że nie chcą aby burmistrz tracił stanowisko.


Jak podkreśla Antoni Dołęgowski dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży teraz ruch należy do wojewody. To om powinien teraz wezwać radnych do podjęcia takiej uchwały, a jeśli tego nie uczynią za nich wydać tzw. zarządzenie zastępcze o wygaszeniu mandatu burmistrza. Wówczas na jego wniosek Premier wyznacza tymczasowego zarządcę gminy i ogłasza wybory.
Stanowisko jedwabieńskiego samorządu nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Jeszcze przed kilkoma miesiącami, gdy burmistrz był sadzony oddał się do dyspozycji samorządu i uzyskał jednomyślne poparcie. Teraz zostało ona jakby podtrzymane. Niemniej nie uchroni ono ani burmistrza ani gminy przed nowymi wyborami. Tym bardziej, że wojewoda ma już doświadczenie w podobnych sprawach.
W ubiegłym roku w wojewoda odwołał jednego z radnych Gminy Kulesze Kościelne a w tym roku po jego wezwaniu radni gminy Wysokie Mazowieckie uznali, że wygasł mandat jednego z nich. Zarówno w Kuleszach jak i w Wysokiem bezpośrednimi przyczynami odwołań radnych był prawomocne wyroki za prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę