Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wandale XXI wieku nad Biebrzą

Główne zdjęcie
Zdjęcie zniszczonej klatki schodowej wieży na Białym Grądzie, wykonane przez jednego z turystów, opublikowano na www.biebrza.org.pl

Nieznani sprawcy skradli wszystkie stopnie klatki schodowej prowadzącej na wieżę widokową na Białym Grądzie nad Biebrzą. Niestety to nie jest odosobniony przypadek. Jak informują pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego co roku borykają się z tego rodzaju problemami. Wandalizm ma miejsce szczególnie na obiektach położonych w pobliżu miejscowości.

Wieża na Białym Grądzie znajduje się nieopodal miejscowości Mścichy w gminie Radziłów. Jesienią ubiegłego roku była ona remontowana. Wówczas wymieniane zostały m.in. stopnie klatki schodowej, które ostatnio, w niewyjaśnionych okolicznościach, zniknęły.
„Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy chcieliśmy wejść na wieżę, by podziwiać niezwykłą panoramę tego miejsca, ale nie było po czym” – to fragment listu turystów opublikowanego na stronie internetowej Parku.
„Szkoda, że w taki właśnie sposób wystawiamy świadectwo o naszej kulturze osobistej oraz dajemy wyraz braku poszanowania wspólnego mienia. (...) Apelujemy do społeczność lokalnej oraz odwiedzających nasz region turystów aby przy każdej okazji stanowczo potępiali tego rodzaju akty wandalizmu” - czytamy w komentarzu pracowników Parku.

BPN zapewnia, że wieża w najbliższym czasie ponownie zostanie wyremontowana. Informuje także, ze sprawców wandalizmu poszukuje policja.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę