Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

środa 8.09.2004

Gazeta Współczesna - Opieka okazjonalna Gazeta Współczesna - Objazdy od dziś Gazeta Wyborcza - Rozpoczyna się procedura przyznawania stypendiów

Gazeta Współczesna - Opieka okazjonalna
Tylko do 10 września ma trwać w Łomży specjalny nadzór policji i straży miejskiej nad bezpieczeństwem dzieci w drodze do szkoły. Tymczasem potrzebne są trwałe rozwiązania. Sąsiednie samorządy postawiły na najprostsze rozwiązania – trwające cały rok szkolny dyżury osób, które przeprowadzają dzieci przez ulicę. Władze Łomży zorganizowały krótkotrwałą akcję.
– Nasi ludzie oraz policjanci dyżurują w kilku miejscach, w których panuje szczególnie duży ruch pojazdów i dzieci przemieszczających się do szkół – poinformował Zbigniew Gadzinowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Łomży. – Zabezpieczają oni dojścia do Szkół Podstawowych nr 2, 4, 5 i 10. Nie jesteśmy jednak w stanie być wszędzie, gdzie występują zagrożenia.
Akcja zakończy się w najbliższy piątek.
– Łączącymi się na rondzie ulicami Piękną i Zjazd muszą przechodzić wszyscy nasi uczniowie – stwierdza Barbara Chojnowska, dyrektor SP nr 2. – Panuje tu duży ruch i stąd też wynika wiele zagrożeń. Jeszcze w zeszłym roku szkolnym występowaliśmy do Rady Miasta i prezydenta Łomży o trwałe rozwiązanie problemu bezpieczeństwa dzieci. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi w tej sprawie.
więcej: Gazeta Współczesna - Opieka okazjonalna

Gazeta Współczesna - Objazdy od dziś
Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji alei Legionów – głównej ulicy Łomży. Oznacza to utrudnienia dla mieszkańców miasta i kierowców kursujących trasą Warszawa – Augustów.
Od dziś zamknięty będzie odcinek al. Legionów od placu Kościuszki do ul. Polowej, a od 15 września kolejny – od ul. Polowej do Kopernika. Kierowcy zmuszeni będą korzystać z objazdów ulicami Sikorskiego i Wojska Polskiego. Skrzyżowanie al. Legionów z ul. Polową będzie przejezdne. Tablice z informacjami o objazdach ustawiono już wczoraj.
– Lokalny ruch będzie dopuszczony, czasem tylko trzeba będzie poruszać się zygzakiem – uspokaja Andrzej Karwowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Łomży. – Objazdy są dogodne, więc nie powinno być kłopotów.
Utrudnienia w ruchu potrwają 4-5 tygodni. Podobnie jak w poprzednim roku, gdy remontowano pierwszy odcinek al. Legionów, zmieniona zostanie nawierzchnia, krawężniki i chodni
więcej: Gazeta Współczesna - Objazdy od dziś

Gazeta Wyborcza - Rozpoczyna się procedura przyznawania stypendiów
Chociaż wojewoda i marszałek podpisali wczoraj umowę, to studenci i uczniowie na stypendia jeszcze poczekają. Przez najbliższy miesiąc Urząd Marszałkowski będzie rozstrzygał, który powiat ile otrzyma
Wczoraj wreszcie wojewoda Marek Strzaliński i marszałek Janusz Krzyżewski podpisali umowę, która umożliwia Urzędowi Marszałkowskiemu rozpisanie konkursu dla starostw. Oznacza to, że urzędnicy powiatowi mogą wreszcie zgłaszać (do 22 września), ile pieniędzy na stypendia potrzebują. Ile który powiat dostanie, okaże się dopiero w końcu miesiąca.
Stypendia finansowane z funduszy unijnych przeznaczone są dla osób pochodzących z terenów wiejskich. Ubiegać się o nie mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (kończących się maturą) oraz studenci, których miesięczny dochód netto nie przekracza 300 zł na osobę. Każdy uczeń może dostać maksymalnie 250 zł w postaci rekompensaty wydatków związanych z nauką, a student 350 zł miesięcznie.
Teoretycznie starostwa mogą już przyjmować wnioski od zainteresowanych, ale nie muszą tego robić, zanim nie poznają puli pieniędzy przyznanej im przez marszałka. Oznacza to, że pierwsze stypendia będą wypłacane najwcześniej w połowie października.
więcej: Gazeta Wyborcza - Rozpoczyna się procedura przyznawania stypendiów

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę