Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Port w Nowogrodzie jak malowany...

Główne zdjęcie
Projektowany port rzeczny zlokalizowany przy Skansenie Kurpiowskim - widok od strony sceny

Nowogród jest jedną z czterech gmin uczestniczących w programie rozwoju turystyki „PISA – NAREW”. Jest to wspólny projekt międzygminny, do którego przystąpiły także Zbójna, Miasto Ostrołęka, Miasto i Gmina Pisz. Podstawowym celem programu jest wspomaganie rozwoju turystyki oraz promocja szlaku żeglugowego Narwią od Ostrołęki przez Nowogród i dalej Pisą do jezior Mazurskich. Aby to było potrzebny jest m.in. prawdziwy port i... Teraz władze gminy pokazały mieszkańcom projekt jak mógłby on wyglądać i proszą o ocenę.

Projektowany port rzeczny zlokalizowany przy Skansenie Kurpiowskim - widok od strony mostu
Projektowany port rzeczny zlokalizowany przy Skansenie Kurpiowskim - widok od strony mostu
Projektowana plaża miejska zlokalizowana w pobliżu sceny - widok od strony rzeki
Projektowana plaża miejska zlokalizowana w pobliżu sceny - widok od strony rzeki

Nowogród jest newralgicznym miejscem programu „Pisa – Narew” bo tu łączą się obie rzeki i tu  znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych – Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika. Aby turystyka wodna mogła się rozwijać niezbędna jest infrastruktura – porty, przystanie, plaże, kąpieliska, pola namiotowe, hotele, gospodarstwa agroturystyczne, punkty obsługi turystów i inne obiekty ułatwiające żeglarzom i wodniakom podróż. I właśnie teraz przygotowywany jest odpowiedni projekt, na którego realizację gmina chciałaby pozyskać fundusze unijne. 
Na stronie internetowej miasta opublikowano wizualizacje obiektów portu, plaży, przystani przy PTTK w Nowogrodzie opracowane przez pracownię architektoniczną „AUTORIS” z Białegostoku.
Mieszkańcy gminy, ale nie tylko oni mogą teraz oceniać ten projekt i wnosić swoje uwagi. Można je nadsyłać na adres poczty elektronicznej Gminy Nowogród – umnowogrod@wp.pl lub listownie na adres Gmina Nowogród, ul Łomżynska 41, 18-414 Nowogród pod hasłem „PISA-NAREW port”. Gmina prosi o nadsyłanie uwag do 9 marca 2009 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę