Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Szybko przybywa bezrobotnych

Blisko tysiąc nowych bezrobotnych zarejestrowało się w styczniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. W tym samym czasie do urzędu wpłynęły tylko 103 oferty pracy. Na koniec stycznia 2009 roku w rejestrach miejscowego zatrudniaka widniały nazwiska 4863 osób. W stosunku do grudnia liczba bezrobotnych zwiększyła się aż o 17% czyli 705 osób. Niemniej i bezrobotnych jest dużo – ponad pół tysiąca - mniej niż było w styczniu ubiegłego roku.

Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia związany jest z drastycznym ograniczeniem kierowania bezrobotnych na różne formy aktywnego przeciwdziałania bezrobociu, rejestracją bezrobotnych po zakończonych aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu oraz zakończeniem prac sezonowych. Jak podkreślają pracownicy urzędu istotny wpływ na zwiększenie populacji bezrobotnych ma także odczuwalne spowolnienie rozwoju gospodarczego.

Przez cały styczeń do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 956 bezrobotnych, w tym 703 nie posiadało prawa do zasiłku. Wśród rejestrujących się w styczniu br. 25 osób pracowało za granicą (w Islandii – 9 (3 otrzymuje zasiłek transferowy), Anglii – 4, Norwegii i Niemczech – po 2, Włoszech, Francji, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Grecji i Szkocji – po 1)

W styczniu z rejestrów PUP wykreślono 251 bezrobotnych. Najwięcej z nich – 104 osoby -
podjęły pracę, a 34 – rozpoczęły staż. Pozostałe osoby nie potwierdzania gotowości do podjęcia pracy (61), dobrowolnie zrezygnowały ze statusu bezrobotnego (34) lub odmówiły przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej lub uczestnictwa w aktywnych programach rynku pracy (7).

Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 61,3% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 2982. Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 13,2%, a dla powiatu łomżyńskiego – 9,7%.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę