Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Radni o śmieciach

Nowe górne stawki opłat za wywóz śmieci mają podczas dzisiejszej sesji przyjąć radni Łomży. Przedstawiony przez prezydenta projekt uchwały zakłada duże podwyżki. W stosunku do cen obowiązujących w ubiegłym roku nowe byłyby od 45% do nawet 70% wyższe. Najwięcej wzrosłyby ceny za najmniejsze 110 litrowe pojemniki. Opłata roczna za wywóz z nich śmieci co dwa tygodnie według nowej propozycji miałaby wynosić 525 zł brutto wobec 317 zł dotychczas.

Propozycje nowych maksymalnych cenników (ceny netto) przy wywozie co dwa tygodnie:
  • pojemnik o pojemności 110 l – 430 zł/rok  (jest 260 zł/rok)
  • pojemnik o pojemności 120 l– 430 zł/rok (jest 300 zł/rok)
  • pojemnik o pojemności 240 l – 870 zł/rok (jest 600 zł/rok)
  • pojemnik o pojemności 1100 l – 1 800 zł/rok (jest 1200 zł/rok)
Wzrosnąć miałby także opłata za opróżnianie zbiorników bezodpływowych (szamb) i transport nieczystości ciekłych. Dotychczas maksymalna cena wynosiła 37 zł netto za 1 m3 nieczystości ciekłych, a nowa jest o 10 złotych wyższa.
Stawki te mają być stosowane również do naliczenia wysokości opłat w tak zwanym wykonaniu zastępczym, w sytuacji gdy właściciel nieruchomości nie zawarł umowy na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
Jak argumentuje prezydent przedstawiony projekt uchwały uwzględnia wzrost cen na wysypisku w Miastkowie wprowadzony jego zarządzeniem z listopada 2008 r. oraz wzrost opłaty za korzystanie ze środowiska z 75 zł/Mg na 100 zł/Mg zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 października 2008 r. w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę