Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

PSL pójdzie samodzielnie do wyborów do Parlamentu Europejskiego

W Warszawie obradowała Rada Naczelna PSL Obradująca dzisiaj w Warszawie Rada Naczelna PSL postanowiła, iż Stronnictwo pójdzie do wyborów do Parlamentu Europejskiego samodzielnie. Listy okręgowe PSL będą jednak otwarte dla kandydatów spoza Stronnictwa, reprezentujących różne środowiska społeczno-zawodowe i akceptujących założenia programowe PSL. Ugrupowaniu zależy na tym, żeby na listach były osoby, które mają praktyczną umiejętność kształtowania regulacji w sposób korzystny dla ludzi i gospodarki.

 
2009-01-17
 

Rada Naczelna zaakceptowała również zasady i tryb wyłaniania kandydatów oraz tworzenia okręgowych list kandydatów PSL na posłów do Parlamentu Europejskiego. Podstawowe kryteria, jakie będą uwzględniane przy doborze kandydatów to, m. in. wysokie walory etyczne i kompetencje gwarantujące dobre wywiązywanie się z obowiązków poselskich i budowanie prestiżu PSL, znaczące osiągnięcia w działalności publicznej, znajomość problematyki europejskiej i języków obcych oraz podejmowanie inicjatyw na rzecz lokalnych środowisk. Polskiemu Stronnictwu Ludowemu zależy na skuteczniejszym wykorzystaniu przez Polskę pieniędzy unijnych, tworzeniu lepszego, bardziej przyjaznego dla ludzi i gospodarki prawa w UE oraz na propagowaniu zasady subsydiarności (pomocniczości). Te zagadnienia zapewne będą szeroko eksponowane przez kandydatów ubiegających się o mandaty posłów do PE. Rada Naczelna postanowiła także w głosowaniu, że do jej prezydium jako wiceprzewodniczący Rady, dołączy poseł Józef Zych. Jego kandydaturę głosowano dzisiaj, gdyż na poprzednim posiedzeniu RN był nieobecny.


Zobacz konferencję prasową na portalu polityczni.pl


Relacja w portalu Onet


Relacja kolejna w Onecie


Relacja w portalu Wirtualna Polska


 

Autor: Robert Matejuk
 
powrót
 
 Galeria
 
 


 


 


 


 


 


»» ZOBACZ INNE GALERIE ««

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę