Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Wicepremier Pawlak o roli IT w firmach

Popularyzowanie technologii teleinformatycznych w przedsiębiorstwach, rozwój gospodarki elektronicznej oraz zalety wolnego oprogramowania to główne tematy omawiane przez wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka podczas konferencji „Giganci IT”. Spotkanie odbyło się 14 stycznia 2009 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.


2009-01-15

Wicepremier Waldemar Pawlak podkreślił, że IT jest niezbędnym elementem zwiększania przewagi konkurencyjnej polskich firm. – Przedsiębiorstwa są lepiej zarządzane i ponoszą mniejsze straty stosując rozwiązania informatyczne m.in. do kontroli zasobów i szybszego przetwarzania informacji - powiedział wicepremier.

W opinii wicepremiera Pawlaka narzędzia informatyczne, oprócz usprawnienia procesów biznesowych, umożliwiają firmom także wdrażanie innowacji, różnicowanie swoich produktów, usług i procesów produkcyjnych. – Osiągnięcie efektów w tym zakresie wymaga jednak komplementarnych inwestycji w innowacje i kapitał ludzki – podkreślił.

Zdaniem wicepremiera ważną rolę odgrywa również charakter stosowanego oprogramowania, łatwość jego dystrybucji oraz koszty modyfikacji. – Pojawiają się rozwiązania typu „software as a service”, gdzie operator daje możliwość zdalnej dystrybucji pakietów oprogramowania adekwatnie do potrzeb odbiorców – powiedział wicepremier Pawlak. – Ciekawym zjawiskiem są również rozwiązania typu open source, w rozwijaniu i rozpowszechnianiu których może brać udział każdy – dodał.

Wicepremier przypomniał, że Ministerstwo Gospodarki przygotowało program wsparcia elektronicznego handlu i usług na lata 2008-2010. – Przewiduje on stworzenie portali, które udostępnią standardy bezpieczeństwa i jakości w dziedzinie e-handlu i e-usług – zaznaczył.


Richard Stallman

W konferencji, obok wicepremiera Waldemara Pawlaka, więli udział m.in. jeden z twórców ruchu wolnego oprogramowania, założyciel projektu GNU oraz Free Software Foundation Richard Stallman, prof. Krzysztof Zieliński i dr Grzegorz Nalepa z Akademii Górniczo-Hutniczej oraz przedstawiciele firm informatycznych i studenci.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę