Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Kolizja z łosiem

Jadący skodą felicją 46-letni mieszkaniec Łomży zderzył się z łosiem. Do wypadku doszło wczoraj tuz po godzinie 12.00 na drodze krajowej nr 65 w okolicach Osowca. Łoś nagle wybiegł z lasu wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Zderzenia nie udało się uniknąć. Na szczęście kierowca skody i jego pasażerka wyszli z tego bez szwanku.

W zderzeniu z samochodem ucierpiał za to łoś. Ranne  zwierzę zbiegło do pobliskiego lasu. Jego wytropieniem zajęli się strażnicy leśni z Moniek.

Zderzenie z łosiem może być tragiczne w skutkach.  Łoś to drugie co do wielkości zwierzę w Polsce - przypominają  przyrodnicy z Biebrzańskiego Parku Narodowego. -  Dorosłe samce mogą ważyć nawet do 400 kg. Dolina Biebrzy to zaś największa ostoja łosia. W okresie jesienno-zimowym zwierzęta te  przebywają w lasach w pobliżu dróg, bardzo często je przekraczają. Szczególnie niebezpieczna jest droga nr 65 na odcinku Mońki-Grajewo. Corocznie dochodzi tu do wielu kolizji i wypadków drogowych ze zwierzętami. I właśnie dlatego Biebrzański Park Narodowy już od kilku lat organizuje tu akcję informacyjną: „JEDŹ ŁOŚTROŻNIE!” Przed kilkoma miesiącami ustawiono przy tej drodze specjalne duże tablice ostrzegające przed możliwością wybiegnięcia łosia na jezdnię.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę