Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Karnawałowy Bal Przyjaciół Amazonek

Główne zdjęcie
Karnawałowy wężyk prowadzą Dariusz Wójcik i Krystyna Borkowska (fot. Foto Gabs)

Szampańska zabawa do rana, świetna muzyka i pyszna kuchnia, a – co najważniejsze – aukcja obrazów na szczytny cel ściągnęły w sobotę, 10 stycznia A.D. 2009 do Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie ok. 80 osób, zaprzyjaźnionych z łomżyńskim Stowarzyszeniem Kobiet z Problemem Onkologicznym. Pieniądze uzyskane z aukcji organizatorki przeznaczą na leki i endoprotezy dla walczących z chorobą nowotworową pań. W ubiegłym roku było to około 10 tysięcy złotych.

Efekty finansowe tegorocznego Balu Przyjaciół Amazonek poznamy za tydzień, gdy na konto stowarzyszenia wpłyną pieniądze od kupujących i licytujących obrazy, namalowane m.in. przez Teresę Adamowską, Halinę Drożyner, uczniów Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży oraz podarowane z kolekcji prywatnych. Atrakcją wśród rozmaitych cudeniek był zegar z czarnego dębu, własnoręcznie wykonany i podarowany na aukcję przez ks. Jana Grochowskiego. W roli wesoło prowadzącego licytacje i karnawałowo rozśpiewanego wodzireja znakomicie spisał się Maciej Listowski.  
Amazonki organizują bal charytatywny po raz kolejny. Pierwszy odbył się jeszcze za życia założycielki i prezes stowarzyszenia Ewy Iwanowskiej w Hotelu Gromada w Łomży, zaś przygotowaniem następnych edycji w Hotelu Zbyszko zajęła się, dziś już także nieżyjąca, prezes Anna Dąbrowska. Po raz trzeci zabawę zorganizował komitet pod przewodnictwem obecnej prezes stowarzyszenia Barbary Porwoł, w skład którego weszły: Wanda Wałkuska, Dorota Karwowska i Krystyna Borkowska.  
- Już sam początek balu był przesympatyczny, bo kiedy podczas powitania przy wejściu ja kogoś nie poznawałam, to okazywało się, że goście poznają mnie bez trudu – wspomina z radością Barbara Porwoł. - Widać, że ci ludzie dobrze czują się ze sobą i z nami, bo to ekipa sprawdzonych od lat przyjaciół.
Efektowny minikoncert arii operowych, operetkowych i kolęd dali artyści: Monika Fedyk-Klimaszewska (mezzosopran), Jacek Szymański (tenor) i Dariusz Wójcik (bas), którym towarzyszył na fortepianie elektrycznym prof. Andrzej Nanowski z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zachwyt wzbudził także występ młodego klarnecisty Wojciecha Czaplińskiego.
- Zaszczytem jest brać udział w takim balu, który niesie nie tylko radość i zabawę, ale służy też szczytnym celom – podsumowuje przyjaciółka Amazonek Wanda Wałkuska. - Wszystkie pieniądze zebrane na dorocznych aukcjach i balach przeznaczone są na realizacje celów statutowych stowarzyszenia, które wspiera potrzebujące na co dzień pomocy kobiety z problemami onkologicznymi. To dzięki pieniądzom zebranym na kolejnych balach Amazonki mogły dołożyć się do zakupu nowoczesnego mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Mirosław R. Derewońko   
210204100642.gif
Foto: Karnawałowy wężyk prowadzą Dariusz Wójcik i Krystyna Borkowska (fot. Foto Gabs)
Foto: Od lewej: Maciej Listowski, Wanda Wałkuska i Barbara Porwoł witają gości Balu Przyjaciół Amazonek (fot. Foto Gabs)
Foto: Od lewej: Barbara Kamińska, Krzysztof i Grażyna Pupik, Waldemar Bagiński i Dorota Karwowska przy stole aukcyjnym (fot. Foto Gabs)
Foto: Goście Balu Przyjaciół Amazonek w Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie (fot. Foto Gabs)
Foto: Goście Balu Przyjaciół Amazonek w Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie (fot. Foto Gabs)
Foto: Od prawej współpracujące z Amazonkami małżeństwo lekarzy: onkolog Małgorzata Wagner-Oleszczuk i ginekolog Tadeusz Oleszczuk (fot. Foto Gabs)
Foto: Przy stole ks. Krzysztof Jurczak i Monika Fedyk-Klimaszewska, między nimi nachylony Piotr Klima (fot. Foto Gabs)
Foto: Od lewej: Tadeusz Wałkuski, Bożena Wnorowska i Barbara Porwoł (fot. Foto Gabs)
Foto: Od lewej: Elżbieta Gadomska, Krzysztof i Krystyna Borkowscy (fot. Foto Gabs)
Foto: Od lewej: prof. Andrzej Nanowski, Jacek Just, Wanda Wałkuska i Jacek Szymański (fot. Foto Gabs)
Foto: Od lewej: Urszula Kulikowska i Barbara Porwoł (fot. Foto Gabs)
Foto: Od lewej podczas konkursu: Helena Wronowska, Edward Matejkowski i Robert Kraszewski (fot. Foto Gabs)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę