Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 listopada 2024 napisz DONOS@

środa 1.09.2004

Gazeta Współczesna - Zapomniany plac Gazeta Współczesna - Wirtualne księgowanie Gazeta Współczesna - Rosja nie chce naszego mięsa Gazeta Wyborcza - Mlekovita w prywatyzacji Zakładów Przemysłu Tłuszczowych

Gazeta Współczesna - Zapomniany plac
– Rok temu wysłaliśmy pismo do prezydenta z pytaniem, jakie są plany zagospodarowania placu obok naszego bloku – mówi Czesław Piaścik, mieszkaniec ul. Chopina 1 w Łomży. – Do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Prośbę o udzielenie informacji podpisało 31 osób. Pismo w tej samej sprawie, wysłane do przewodniczącego Rady Miejskiej w lutym br., również pozostało bez odpowiedzi.
Niewielki plac położony jest między blokiem przy ul. Chopina 1 a ul. Broniewskiego, tuż za prywatnymi budynkami przy ul. Bema. Bloki należą do Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ale plac jest terenem miejskim. Do swoich posesji dojeżdżają tamtędy mieszkańcy szeregówki przy Bema. Klienci pobliskich sklepów parkują tu samochody. Gdzieniegdzie rośnie jeszcze trawa, poza tym to tylko klepisko pełne dziur i wszechobecny piach.
– Takie sąsiedztwo jest szczególnie uciążliwe latem, kiedy wyjeżdżające samochody wzbudzają tumany kurzu tuż pod naszymi oknami – mówi Czesław Piaścik, autor listów i inicjator zbierania podpisów. – Nie lepiej jest wiosną i jesienią, kiedy plac po opadach zamienia się w teren bagnisty.
więcej: Gazeta Współczesna - Zapomniany plac

Gazeta Współczesna - Wirtualne księgowanie
Była pracownica księgowości Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Zambrowie jest czwartą osobą, której Prokuratura Okręgowa w Łomży przedstawiła zarzuty związane z ”poprawianiem” sytuacji zakładu w dokumentacji finansowej. Podejrzana tłumaczy się wykonywaniem poleceń przełożonych.
Jak już informowaliśmy, wcześniej w gronie podejrzanych znaleźli się były prezes zambrowskiej OSM, jego zastępca i główna księgowa. Według dotychczasowych ustaleń prokuratury, począwszy od roku 2001 mleczarnia zaczęła mieć kłopoty finansowe. Metodą na ich ukrycie stało się manipulowanie zapisami księgowymi, np. zawyżanie wartości zapasów. Prowadzący śledztwo uważają za potwierdzoną kwotę 6,4 mln zł strat zakamuflowanych w księgowości. Polepszone w ten sposób wyniki posłużyły m.in. do uzyskiwania wyższych kredytów.
więcej: Gazeta Współczesna - Wirtualne księgowanie

Gazeta Współczesna - Rosja nie chce naszego mięsa
Zakłady z regionu północno-wschodniego: Przemysł Mięsny Białystok, Mispol sp. z o.o. z Suwałk, BEKO SA z Jeziorka k. Piątnicy oraz Chłodnia Białystok SA nie dostały certyfikatów na eksport produktów do Rosji.
Władze weterynaryjne w Moskwie nie podały żadnych powodów, dlaczego firmy te nie znalazły się na liście uprawnionych do sprzedaży mięsa na terenie Rosji.
– Jesteśmy zszokowani tą decyzją – powiedział Zbigniew Rusa, prezes Przemysłu Mięsnego Białystok. – Spełniliśmy wszystkie wymagania. Rozmawialiśmy wczoraj z inspektorami, którzy przeprowadzili kontrolę w naszym zakładzie. Oni potwierdzają to, że naszej firmie nie można czegokolwiek zarzucić. Moim zdaniem, chodzi tu o polsko-rosyjskie rozgrywki polityczne, nie o prawdziwą jakość naszej produkcji.
więcej: Gazeta Współczesna - Rosja nie chce naszego mięsa

Gazeta Wyborcza - Mlekovita w prywatyzacji Zakładów Przemysłu Tłuszczowych
Mlekovita złożyła oficjalną ofertę kupna jednego z największych przedsiębiorstw spożywczych w kraju - warszawskich Zakładów Przemysłu Tłuszczowego - potwierdził wczoraj prezes spółdzielni Dariusz Sapiński.
Jej konkurentem jest Olvit Pro - spółka zależna gdańskich zakładów tłuszczowych, której właściciel chce stworzyć silny holding w swojej branży. Czy Mlekovita pokrzyżuje jego plany? To zależeć będzie głównie od ministra skarbu państwa. Ale nie tylko, także od związkowców warszawskich, którzy wczoraj zakończyli z Olvitem negocjacje na temat pakietu socjalnego. Nie doszło do porozumienia. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, minister przedłużył więc negocjacje do czwartku.
- Nie chcemy, by prywatyzował nas Olvit - powiedziała nam wczoraj przedstawicielka związków branżowych w ZPT. - Boimy się tego inwestora - że będzie przesuwał ludzi do spółek zewnętrznych, a sam zakład zamknie. Nie będzie ani gwarancji pracy, ani płacy.
Związkowcy nie ukrywają, że chcieliby, by przetarg wygrała Mlekovita. Dziwią się, że prezes wysokomazowieckiej spółdzielni Dariusz Sapiński nie usiłował jeszcze negocjować z nimi.
więcej: Gazeta Wyborcza - Mlekovita w prywatyzacji Zakładów Przemysłu Tłuszczowych

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę