Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Nowy rok szkolny w Łomży

15 476 przedszkolaków i uczniów, 1057 nauczycieli i 370 pracowników administracji 1 września rozpoczyna nowy rok szkolny. Wszystko – jak zapewniają władze – jest zapięte na ostatni guzik. W wakacje w szkołach przeprowadzono niezbędne modernizacje i remonty w sumie za ponad milion złotych.

Przedszkola
Od 1 września nieco przeładowane będą miejskie przedszkola. W sumie w 46 oddziałach 9. przedszkoli uczyło się będzie 1109 przedszkolaków – to o niemal 50 maluchów więcej niż władze miasta przygotowały dla nich miejsc.

Podstawówki
Od 1 września w mieście zostana zlikwidowane dwie szkoły podstawowe – Nr 1 i Nr 3. W pozostałych w 180 klasach uczyć się będzie w sumie 4864 uczniów w tym 749 pierwszoklasistów. W dwóch miejskich podstawówkach Nr 5 i Nr 10 utworzonych będzie 18 klas integracyjnych w których razem uczyć się będą osoby niepełnosprawne z tymi pełnosprawnymi. Z informacji udostępnionych przez ratusz wynika, że przed rozpoczęciem roku szkolnego 110 uczniów otrzymało podręczniki do klasy pierwszej w ramach rządowego projekty “wyprawka szkolna”.
Władze miasta zapewniają, że w tego typu szkołach miejsc dla nikogo nie zabraknie i że na kilka dni przed początkiem nauki wszystkie miejskie szkoły posiadały pełną obsadę kadrową (338 nauczycieli i 112 pracowników administracyjnych) łącznie z nauczycielami języków obcych.

Gimnazja
Na ten rok szkolny nie prowadzono naboru do klasy I Publicznego Gimnazjum nr 5 (wchodzące w skład Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7, ul. Stacha Konwy 11), bo szkoła ma być wygaszana. W pozostałych gimnazjach uczyć się będzie 3126 uczniów. Dla nich to powołano 108 klas w tym 5 integracyjnych, a nauczać w nich będzie ponad 200 nauczycieli. W dwóch miejskich gimnazjach postawiono na sportowy rozwój młodzieży. W PG nr 2 ma być realizowany autorski program W-F w zakresie umiejętności gry w piłkę ręczną dziewcząt. Poza tym w “jedynce” i “dwójce” rozpoczną działalność klasy sportowe. Na zajęcia rekreacyjno-sportowe w tych placówkach przeznaczono 46 godzin tygodniowo.

Ponadgimnazjalne
W szkołach ponadgimnazjalnych w Łomży naukę rozpocznie 6 368 uczniów, a pracę z nimi ponad 400 nauczycieli i ponad 100 osób pracowników administracji i obsługi. Co ciekawe w tym roku zakończą działalność klasy technikum na podbudowie szkoły podstawowej - ma to związek z wprowadzoną kilka lat temu reformą oświaty.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę