Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Apel przewodniczącego

Wzywam władze samorządowe do tego, aby w 2009 roku stawiły czoła nowym wyzwaniom związanym z kryzysem gospodarczym – zaapelował Luc Van den Brande, przewodniczący europejskiego Komitetu Regionów. Jak podkreślił, rok 2008 kończy się poważnymi problemami dla wszystkich obywateli. - Przyczyną są trudności finansowe i kryzys gospodarczy, który wywarł tak duży wpływ na cały świat, ale także zaczął stwarzać wiele problemów na poziomie regionalnym i lokalnym – przyznał Luc Van den Brande.


Komitet Regionów zaczął analizować bieżącą sytuację proponując Czechom (krajowi, który przejął prezydencję w UE po Francji) skupienie się właśnie na regionalnym i lokalnym poziomie zarządzania.

- Istotny jest rozwój bieżącej, ale i także przyszłej agendy lizbońskiej na rzecz rozwoju gospodarczego i zwiększenia liczby miejsc pracy – podkreślił Van den Brande.

Jak poinformował przewodniczący Komitetu Regionów, część z pośród 600 burmistrzów i przewodniczących władz lokalnych i regionalnych skupi się na tym problemie podczas Europejskiego Szczytu Miast i Regionów, który odbędzie się 5-6 marca 2009 r. w Pradze.

- Chcemy przesłać Europie czytelny sygnał jak przezwyciężyć gospodarczą i polityczną sytuację na świecie, a także jak obronić politykę spójności. Chcemy także pokazać jak terytorialna spójność przynosi wymierne korzyści wszystkim regionom Europy i równoważy rozwój gospodarczy na terenie całej UE – zaznaczył Luc Van den Brande.

Na podst. www.zwrp.pl

amk/


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę