Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Spotkanie Zespołu ds.. opracowania koncepcji przyspieszenia działań konsolidacyjnych w sektorze mlec

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył dziś w inauguracyjnym spotkaniu Zespołu do spraw opracowania koncepcji przyspieszenia działań konsolidacyjnych oraz zwiększenia efektywności wsparcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w sektorze mleczarskim, który został powołany do życia na mocy Zarządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr 13 z dnia 5 grudnia 2008 r. Minister przedstawił dotychczasowe i planowane działania podejmowane przez resort, których celem jest poprawa niekorzystnej sytuacji na rynku mleka i przetworów mlecznych.

 W trakcie posiedzenia członkowie Zespołu poruszyli w dyskusji m.in. kwestię konsolidacji w przetwórstwie mleka, a także problem podniesienia konkurencyjności sektora, co możliwe jest do osiągnięcia w szczególności poprzez zwiększenie skali produkcji warunkującej wzrost opłacalności i optymalizację kosztów produkcji.
Na spotkaniu ustalono utworzenie pięciu podzespołów, których zadaniem będzie przygotowanie propozycji rozwiązań dla produkcji i przetwórstwa mleka na poziomach:
• gospodarstw rolnych,
• skupu mleka,
• przetwórstwa,
• organizacji sprzedaży i dystrybucji,
• promocji i marketingu.
Przewodniczący Zespołu powołał przewodniczących i członków ww. podzespołów.
Ustalono ponadto, że do połowy stycznia 2009 r. podzespoły przygotują propozycje rozwiązań, które następnie będą przedmiotem dyskusji na spotkaniu Zespołu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę