Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Konferencja "Bezpieczeństwo energetyczne z uwzględnieniem wykorzystania Odnawialnych Żródeł Energii"

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno otworzył konferencję "Bezpieczeństwo energetyczne z uwzględnieniem wykorzystania Odnawialnych Żródeł Energii" zorganizowaną przez Towarzystwo "Amicus" oraz Podlaski Urząd Wojewódzki.

 

Problem bezpieczeństwa energetycznego jest tematem, o którym warto mówić - powiedział Wojewoda Podlaski Maciej Żywno. - W tej dziedzinie w woj. podlaskim zaniedbania sięgaja kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat i dotycza głównie infrastruktury. Powstała Narodowa Strategia Rozwoju Energetycznego, której zadaniem jest nie tylko zabezpieczenie w energie elektryczna indywidualnych użytkowników, lecz także umożliwić dostęp do energii przedsiębiorstwom. Bo ten dostęp warunkuje rozwój gospodarczy.
Problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego kraju sa obecnie priorytetem polityki wewnętrznej i zagranicznej naszego kraju. Wzrost konsumpcji energii elektrycznej oraz krajowa struktura źródeł energii oparta na dominującej pozycji węgla są przyczyną zwiększającego się importu paliw, coraz większego uzależnienia od pozakrajowych źródeł energii - ocenia dr Joanna Godlewska z Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej.
Dlatego tak ważna jest racjonalizacja gospodarowania energią na poziomie lokalnym oraz poszukiwanie nowych źródeł energii. A jednym z nich są właśnie odnawialne źródła energii - biomasa.Ważna jest też edukacyjna rola organizacji ekologicznych w zakresie oszczędzania energii i ochrony klimatu.

 informacja pochodzi ze strony PUW


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę