Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Zmiany w małych projektach

Ministerstwo rolnictwa zmienia zasady dotyczące trybu wyboru projektów w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętych PROW 2007-2013. Zmienić ma się m.in. tryb wyboru małych projektów przez lokalne grupy działania. Projekt nowelizacji rozporządzenia ws. warunków przyznawania pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętych PROW 2007-2013 przewiduje także zniesienie warunku zameldowania na pobyt stały na obszarze objętym lokalną strategią rozwoju (LSR) osoby fizycznej ubiegającej się o przyznanie pomocy na małe projekty.


Związane jest to z nowelizacją ustawy o ewidencji ludności w zakresie obowiązku meldunkowego. W miejsce warunku zameldowania proponuje się zatem wprowadzić warunek zamieszkiwania przez osobę fizyczną ubiegającą się o przyznanie pomocy na obszarze objętym LSR. 

W nowelizacji zaproponowano też zmiany w trybie wyboru małych projektów przez LGD. Proponowane rozwiązania mają umożliwić przekazywanie przez LGD samorządowi województwa ostatecznej listy wybranych małych projektów, uwzględniającej wyniki procedury odwoławczej od rozstrzygnięć LGD w sprawie wyboru małych projektów.

Kolejna zmiana dotyczy regulacji zgodnie, z którą LGD wybiera małe projekty do wysokości 120 proc. limitu dostępnych środków. Projektodawca podkreślił, że przyjęcie takiego rozwiązania wymaga wprowadzenia w § 12 dodatkowego przepisu mówiącego, iż pomoc przyznaje się jedynie do wysokości 100 proc. limitu dostępnych środków.

Ostatnia z proponowanych zmian w obowiązującym rozporządzeniu polega na wykluczeniu możliwości uzyskania pomocy na małe projekty w zakresie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w celu poprawienia warunków prowadzenia działalności rolniczej.

Zgodnie z PROW 2007 – 2013 w ramach osi 4 tego programu , w ramach której jest przyznawana pomoc na małe projekty, pomoc może być przyznana wyłącznie na operacje, które realizują cele osi.

/mp/

Projekt nowelizacji rozporzadzenia


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę