Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 53

...szkodliwa społecznie!

To już rok odkąd ukazuje się Gazeta Bezcenna. W każdy czwartek po południu dostarczana jest do ponad 130 sklepów na terenie Łomży i kilku w Piątnicy. Przez ten czas dorobiliśmy się: dwudziestu stron, jednego procesu sądowego, jednego “sprostowania” (w cudzysłowie bo formalnoprawnie sprostowaniem to nie było), jednego postępowania prokuratorskiego w sprawie nielegalnego wydawania Bezcennej, ponad ćwierć miliona gazet i tysięcy czytelników. Gazeta Bezcenna, lub jak niektórzy ją nazywają: “Bezecna”, “Bezczelna”, “Niesamowita” jest też: szkodliwa społecznie!

Proces
Radna Alicja Konopka (SLD) uznała, że opublikowany w numerze 11 Gazety Bezcennej przedruk dyskusji z www.4lomza.pl/forum pt. “Ale jaja, kolejni radni załatwili sobie odznaczenia” w sposób oczywisty ją obraża i jako zadośćuczynienie zażądała 20 000 złotych na Caritas. Przypomnijmy w połowie ubiegłego roku wyszło na jaw, że osiem osób wiosną 2003 roku otrzymało od Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego wysokie odznaczenia państwowe. Poza Alicją Konopką (Złoty Krzyż Zasługi “za zasługi dla społeczności lokalnej, za działalność społeczną”) odznaczono m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Zenona Piechocińskiego (SLD) (za wybitne zasługi w propagowaniu idei integracji europejskiej...), Srebrnym Krzyżem Zasługi - Tadeusza Tomaszewskiego (SLD) i Eugeniusza Ochryciuka (SLD) (za zasługi w propagowaniu idei integracji europejskiej...) i za to samo Brązowym Krzyżem Zasługi m.in.: Tomasza Gałązkę (SLD).
Jesienią 2003 roku przyznanie odznaczeń były żywo dyskutowane na forum, a przedruk ich fragmentu w Gazecie Bezcennej “obraził” radną Alicję Konopkę. Z odznaczonych urażona poczuła się tylko ona. Proces nadal trwa.

Sprostowanie
“Sprostowanie” napisał zarząd SM “Perspektywa”, po tym jak w numerze 15 pojawił się tekst pt. “W PRESPEKTYWIE pozew z ratusza”. Zarząd spółdzielni – Prezes Zbigniew Lipski i wiceprezes Leszek Konopka (zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa) miał wówczas inne uzasadnienie przedstawionych w artykule faktów dotyczących sprzedaży przez tę spółdzielnię praw użytkowania wieczystego dwóch działek. Przypomnijmy, działki sprzedawano po cenie sześć razy niższej niż osiągnięta przez prywatną osobę za działkę, na której dziś buduje się supermarket - jedna z tych działek jest po drugie stronie ulicy Ks. Janusza - a jej nabywcą miał być członek Radny Nadzorczej SM Perspektywa.
Póki co działek nie sprzedano, a miasto ze spółdzielnią do tej pory się sądzą o to czy Perspektywa mogła prawa użytkowania wieczystego sprzedać, czy też powinna działki zwrócić Łomży.

Nielegalność
Na początku 2004 roku Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadziła postępowanie w sprawie wydawania bez wymaganego zezwolenia Gazety Bezcennej przez firmę Speed s.c. Na nielegalność Bezcennej prokuraturze “doniósł” Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Pespektywa w Łomży. W ramach standardowych czynności przesłuchano wszystkich pracowników firmy wydawcy i drukarzy. W marcu dochodzeniu umorzono wobec “znikomej szkodliwości społecznej czynu”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę