Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

czwartek 26.08.2004

Gazeta Współczesna - Wreszcie nowoczesne Rybaki Gazeta Współczesna - Wyrok bez oskarżonej Gazeta Współczesna - Praca jest, chętnych brak Gazeta Wyborcza - Policja kupi 62 nowe radiowozy Gazeta Wyborcza - Rozkręca się akcja mleczna Kurier Poranny - CIT dał większe pieniądze

Gazeta Współczesna - Wreszcie nowoczesne Rybaki
- 25 lat mieszkam przy tej ulicy, od dziś wreszcie będzie normalnie - cieszy się Regina Pardo, mieszkanka ul. Rybaki w Łomży, która wraz z innymi mieszkańcami obserwowała wczoraj uroczystość otwarcia zmodernizowanej drogi. Wraz z przedstawicielami władz Łomży, wstęgę przecinał m.in. Marek Strzaliński, wojewoda podlaski i Rafał Szakalinis, reprezentant Komisji Europejskiej w Polsce.
Na zmodernizowanie najstarszej ulicy w Łomży jej mieszkańcy czekali wiele lat. Domów przy ul. Rybaki jest niewiele, mieszkańcy sami przyznają, że nie mieli po prostu siły przebicia. Odkąd wiele lat temu z drogi zdjęto bruk, mieszkający przy niej ludzie latem musieli radzić sobie z pyłem i kurzem, a jesienią i zimą - z błotem i śniegiem.
- Żeby nawet okno zakleić taśmą, to i tak na parapecie znalazłby się piach - mówi mężczyzna mieszkający na ul. Rybaki od 30 lat.
- Jesienią błoto tu było i takie doły, że przejść trudno - dodaje Regina Pardo.
więcej: Gazeta Współczesna - Wreszcie nowoczesne Rybaki

Gazeta Współczesna - Wyrok bez oskarżonej
- Winna - brzmiał wczorajszy wyrok Sądu Grodzkiego w Łomży wobec Iwony T., oskarżonej o wyłudzanie pieniędzy w zamian za obietnicę ”załatwienia” wiz do USA. Karę roku pozbawienia wolności warunkowo zawiesił na okres dwóch lat.
Dwie łomżanki oskarżyły trzecią o oszustwa przy załatwianiu wiz do USA. Proces w tej sprawie rozpoczął się w marcu br. Według poszkodowanych - Anny F. i Joanny P. - wpłacenie zaliczki 2,5 tys. zł od jednej i 2,3 tys. od drugiej było warunkiem podjęcia starań o załatwienie sprawy. Obie panie chciały za ocean wysłać w celach zarobkowych swoich mężów. To ich dokumenty trafiły do rąk Iwony T. Anna przekazała papiery i gotówkę bez świadków, Joanna - w towarzystwie męża.
więcej: Gazeta Współczesna - Wyrok bez oskarżonej

Gazeta Współczesna - Praca jest, chętnych brak
Powiatowe urzędy pracy dysponują wieloma zawodowymi ofertami pracy za granicą. Jednym z wymogów jest dobra znajomość języka angielskiego. Niestety, mieszkańcy naszego regionu nie znają języków obcych.
- Dysponujemy co miesiąc kilkoma ofertami pracy poza granicami naszego kraju, jednak zainteresowanie nimi jest niewielkie - mówi Marek Konert z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łomży. - Powodem tego jest przede wszystkim brak znajomości języka angielskiego, ale także niewysokie zarobki, jakie proponują pracodawcy: 500-700 euro. Przysyłane są do nas także oferty tzw. ”anonimowe”, dotyczące pracy w rolnictwie, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące oraz oferty ”imienne”, przedstawiające takie same warunki, ale będące skierowane do konkretnych osób. Ofert ”anonimowych” mieliśmy w bieżącym roku tylko 15, natomiast z ofert ”imiennych” skorzystało 3300 osób.
więcej: Gazeta Współczesna - Praca jest, chętnych brak

Gazeta Wyborcza - Policja kupi 62 nowe radiowozy
Nie VW, nie skody ani peugeoty. Już niedługo podlascy policjanci wsiądą do nowych opli. Już wiadomo kto wygrał przetarg na dostarczenie 62 nowych radiowozów
To największe podlaskie zakupy w policji w ostatnich latach. Za 62 radiowozy Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku zapłaci 2,994 mln zł. Pieniądze - w sumie 4 mln zł - na doposażenie podlaskich policjantów przekazała komenda główna.
- Przetarg wygrał Opel - poinformował nas kom. Jacek Dobrzyński, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji. - Będzie jedna vectra i 61 opli astra.
21 opli (z silnikiem 1,6 l) będzie w wersji kombi: - Te trafią głównie do policjantów z ruchu drogowego. Będą to pojazdy oznakowane i nieoznakowane - tłumaczy kom. Dobrzyński.
Kolejnych 40 będzie w wersji sedan lub hatchback (z silnikami 1,4 l i 1,6 l, po 20 szt. z danym rodzajem silnika). Te radiowozy będą wykorzystywane do zadań prewencyjnych, konwojowych (oddzielony przedział pasażerski od kierowcy) lub też do zadań operacyjnych (nieoznakowane).
więcej: Gazeta Wyborcza - Policja kupi 62 nowe radiowozy

Gazeta Wyborcza - Rozkręca się akcja mleczna
Już ponad 200 podlaskich szkół, przedszkoli i żłobków zainteresowanych jest udziałem w programie "Szklanka mleka", dofinansowanym przez Unię Europejską. Do udziału w niej organizatorzy zachęcają też lokalne samorządy
W regionie program obejmie na początek ok. 40 tys. dzieci. Każde dostanie codziennie szklankę mleka lub - jeśli zwykłego nie lubią - kartonik smakowego napoju mlecznego. Dzięki unijnym dopłatom rodzice zapłacą tylko 18 gr za mleko lub 60 gr za kartonik. Wnioski o przyznanie dopłat dyrektorzy placówek oświatowych mogą składać do białostockiego oddziału Agencji Rynku Rolnego albo do mleczarni lub hurtowni, która z ARR współpracuje. Taką współpracę jak dotąd podjęło dziewięć firm: grajewski Mlekpol, Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego, Mlekovita-Bielmlek, sokólski Somlek, mleczarnia w Hajnówce, Express Podlaski i SOT Białystok, Mona Suwałki oraz TMT z Łomży.
więcej: Gazeta Wyborcza - Rozkręca się akcja mleczna

Kurier Poranny - CIT dał większe pieniądze
Samorząd województwa musi poprawić budżet. Więcej pieniędzy wyda na budowę dróg, dofinansowanie pasażerskich przewozów kolejowych i modernizacje nowej siedziby. Dlaczego? Wpływy z podatku CIT są niemal dwukrotnie większe od planowanych!
Podatek spadł, a dochody rosną
Dochody samorządu województwa podlaskiego mają wynieść w tym roku 161 mln zł, a wydatki 168 mln zł. Niemal co piąta złotówka, która wpływa do budżetu, jest odpisem od płaconego przez przedsiębiorstwa podatku dochodowego CIT. Projekt budżetu przewidywał, że z tytułu podatku dochodowego firmy wpłacą w tym roku 30,5 mln zł. Jednak już 30 czerwca do kasy województwa wpłynęło 25,9 mln zł, czyli 85 proc. wpływów planowanych na cały rok.
Wpływy z tytułu CIT wzrosły, choć podatek dochodowy od przedsiębiorstw spadł do 19 proc.
– Mamy więcej pieniędzy, bo przedsiębiorstwom nie opłaca się już kombinować i unikać płacenia podatków – mówi marszałek województwa Janusz Krzyżewski. – Trzeba też podkreślić, że w gospodarce jest dobra koniunktura, co przekłada się na dochody przedsiębiorstw. W całym kraju rosną dochody z tytułu CIT.
więcej: Kurier Poranny - CIT dał większe pieniądze

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę