Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sukces - Rybaki otwarte

Główne zdjęcie
Jerzy Brzeziński
otwiera ul. Rybaki

“Symbol niemożności stał się symbolem skuteczności” - tak Marek Strzaliński wojewoda (obecnie podlaski, a wcześniej łomżyński) podsumował zwieńczenie prac przy ulicy Rybaki w Łomży. W środę kilka minut przed piętnastą Prezydent Jerzy Brzeziński, ponad miesiąc przed terminem, przeciął wstążkę i otworzył ulicę Rybaki. Inwestycja warta ponad dwa miliony złotych w znacznej części została sfinansowane z europejskiego programu PHARE 2002. W jej ramach wybudowano 1270 metrów ulicy wraz z kanałem deszczowym i 5400 metrów bieżących chodników.

Projekt remontu ulicy Rybaki w ramach funduszy europejskich PHARE 2002 – Małe Inwestycje Infrastrukturalne złożył jeszcze był prezydent miasta Jan Turkowski. Wstępnie wyceniono go na ponad 800 tysięcy EURO, z czego 58% miała dołożyć Unia. Po przeprowadzeniu przetargu okazało się jednak, że można to zrobić taniej. Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego w Łomży i Przedsiębiorstwa Wielobranżowego “Zieja” swoje prace wyceniło na 469 tysięcy EURO. Zwiększono więc unijne dofinansowanie do 75%, a pozostałe europejskie pieniądze przeznaczono na remont ulicy Zamiejskiej, która jest naturalnym przedłużeniem Rybak.

Jerzy Brzeziński otwierając ulicę Rybaki powiedział “zadajemy kłam twierdzeniom, że Łomża odwróciła się od rzeki”. Dodał też że jest to pierwszy krok na, docelowo cały nadnarwiański pas Łomży ma zostać zagospodarowany.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę