Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Doradzą, zabawią i pomogą w lekcjach

Od poniedziałku do piątku trwają Dni Otwarte w OHP, na które zaprasza największy w województwie podlaskim Środowiskowy Hufiec Pracy, mieszczący się przy Szosie Zambrowskiej w Łomży (w budynku starostwa). Codziennie od godz. 10 do 15 młodzież może zapoznać się z ofertami pracy w Polsce i za granicą, dowiedzieć, jakie są zasady zatrudniania pracowników młodocianych i wziąć udział w warsztatach aktywizacji zawodowej.

Z zajęć łomżyńskiego hufca OHP korzysta stale 299 uczestników: 189 w Łomży i 110 w oddziale w Zambrowie.
- To często młodzież zdolna i ambitna, która pochodzi z rodzin uboższych i niewydolnych wychowawczo – informuje Grażyna Dembek, komendant Środowiskowego Hufca Pracy. - Naszym zadaniem jest pomóc tym młodym ludziom ukończyć szkołę, zdobyć zawód i wejść w dorosłe życie.
- Zapraszamy młodzież także do skorzystania z bogatej oferty Młodzieżowego Centrum Pracy – zachęca Karol Krajewski, specjalista ds. pośrednictwa pracy. - Przedstawimy propozycje uczestnictwa w szkoleniach, projekty europejskie i zapewnimy fachowe doradztwo zawodowe.
W czwartek, 27 listopada br. w godz. 14 – 15.30, a w piątek w godz. 10 - 14 porad indywidualnych z zakresu informacji i określenia predyspozycji zawodowych udzielać będzie Alicja Czech.
W ramach Dni Otwartych OHP odbywają się także  rozmaite konkursy. Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej „Młody Europejczyk” wygrał Michał Lusa, drugie miejsce zdobyła Joanna Biarda, a trzecie – Małgorzata Polkowska (wszyscy są uczniami Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Wojska Polskiego). W konkursie plastycznym „Pejzaż jesienny” triumfowali: Mateusz Sakowski, Damian Narewicz i Artur Ścięgosz.
Środowiskowy Hufiec Pracy zaprasza także do świetlicy, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 11 – 18. Ćwiczenia na siłowni, gra w tenisa stołowego, korzystanie z komputera czy odrabianie lekcji odbywają się nieodpłatnie i w przyjaznej młodym ludziom atmosferze. Korzystają z nich pod okiem życzliwych wychowawców zarówno drugoklasiści z podstawówki, jak i 20-latkowie.
Mirosław R. Derewońko       

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę