Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

poniedziałek 23.08.2004

Gazeta Współczesna - Cudem uratowana Gazeta Współczesna - Finał z ”Nadzieją”

Gazeta Współczesna - Cudem uratowana
- Zawołałam Karolinkę na obiad, więc weszła do mieszkania z balkonu. W tym momencie usłyszałyśmy straszny huk - opowiada Jadwiga Szczypa-Gruszczyńska. - Myślałam, że to regał przewrócił się na wnuczkę, bo bardzo krzyczała. Dopiero po chwili zobaczyłam, że nie ma balkonu.
Prawie 40-letni blok przy ul. Dmowskiego w Łomży ma niewielkie, wysunięte balkony. Na jednym z nich całymi dniami bawiła się 8-letnia Karolina Pondel, która spędzała z babcią wakacje u cioci. Nudziła się w mieszkaniu. W czwartek po południu weszła do mieszkania zawołana przez babcię. Balkon w tym momencie runął.
- Cudem ocalała - płacze jej babcia.
- Nie zauważyłam żadnych pęknięć - Irena Lubecka, w której mieszkaniu omal nie doszło do tragedii, próbuje zrozumieć, jak mogło dojść do zdarzenia. - Ale to stary blok, nieremontowany.
Negatywną opinię o stanie budynku mają wszyscy mieszkańcy bloku przy Dmowskiego.
- Kilka lat temu zgłaszałem, że pękają balkony i ściany - opowiada jeden z nich. - Nie było reakcji.
W raporcie z kontroli budynku przeprowadzonym przez zarządcę, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży w październiku 2000 r., znalazł się zapis o ”ubytkach betonu i tynku w płytach balkonowych”. Dlaczego nikt przez cztery lata nie interweniował?
więcej: Gazeta Współczesna - Cudem uratowana

Gazeta Współczesna - Finał z ”Nadzieją”
Temperatura powietrza poniżej 20 stopni, zachmurzone niebo i Wielki Finał Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej to znak, że koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami.
W niedzielę po raz ostatni tego lata na strzelnicy przy Konstytucji 3 Maja spotkali się wakacyjni piłkarze. Od 13 lipca 35 drużyn, czyli ponad 350 zawodników w wieku od 7 do 18 lat, uczestniczyło w piłkarskich rozgrywkach. Turniej o Puchar Prezesa jest rozgrywany od siedmiu lat. Jego ideą jest zorganizowanie zajęć dzieciom i młodzieży szkolnej, która nie opuszcza Łomży podczas wakacji.
Drużyny, składające się z kolegów z podwórka lub ze szkoły, walczyły o zwycięstwa w trzech kategoriach wiekowych od uczniów szkoły podstawowej po średnie. W niedzielę rozegrano mecze finałowe. Wśród najmłodszych triumfowali ”Juniorzy”, grupę średnią wygrał ”Rembelin”, a najstarszą – ”All Stars Sanmet”.
W każdej z grup wybrano również najlepszych zawodników, strzelców i bramkarzy. Najwięcej bramek w całym turnieju, aż 21, strzelił Mateusz Remiszewski. Wyróżnione zespoły i piłkarze otrzymali nagrody rzeczowe.
więcej: Gazeta Współczesna - Finał z ”Nadzieją”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę