Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

czwartek 19.08.2004

Gazeta Współczesna - Zajechali do sądu Gazeta Współczesna - Makowiec z ogródka Gazeta Współczesna - Wakacje – czas na remont! Gazeta Wyborcza - Na Podlasiu ruszył Program Partnerstwa Lokalnego

Gazeta Współczesna - Zajechali do sądu
Dziewięciu rolników oraz ksiądz stanęli wczoraj przed Sądem Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem, w sprawie o bezprawne pobieranie bonów paliwowych. Oskarżeni prosili o uniewinnienie. Sąd odroczył wydanie wyroku.
Ustawa, przyznająca rolnikom prawo do skorzystania z pomocy państwa w formie bonów paliwowych, dała możliwość pewnej dowolności interpretacji jej zapisów. W okresie 2001-2003 r. rolnicy mogli zabiegać o przydzielenie takich bonów, składając stosowne wnioski w swoich urzędach gminnych. Wymagano od nich oświadczenia, że są posiadaczami ciągników, prowadzą działalność rolniczą, są płatnikami podatku rolnego i nie zalegają z jego opłacaniem. Weryfikowane były kwestie podatkowe. Zeznające urzędniczki jednoznacznie stwierdziły, że nie działały pod żadną presją przełożonych, a kierowały się wyłącznie zapisami ustawy, zgodnie z tym, jak ją rozumiały.
– Nikt nie powiedział, że ciągnik musi być zarejestrowany – stwierdza jeden z oskarżonych.
więcej: Gazeta Współczesna - Zajechali do sądu

Gazeta Współczesna - Makowiec z ogródka
Dwie uprawy maku w gminach Zambrów i Szumowo zlikwidowała w ostatnich dniach zambrowska policja. W obu wypadkach mak rósł w przydomowym warzywniku, którego właściciele zapewniali, że posadzili go na własny użytek, do świątecznego makowca.
Jedna z upraw zajmowała prawie 40 mkw.
– Gdyby o takim poletku dowiedział się narkoman, miałby gotowy do ścięcia towar na kompocik – mówi nadkom. Adam Fabian, naczelnik sekcji kryminalnej w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie. – Uprawy maku zabraniają przepisy i informujemy o tym od kilku lat przez sołtysów i urzędy gminne.
więcej: Gazeta Współczesna - Makowiec z ogródka

Gazeta Współczesna - Wakacje – czas na remont!
Nowa kotłownia, gabinet stomatologiczny, stołówka, pracownia komputerowa, odmalowane ściany i nowe meble, wyremontowane sale lekcyjne, szatnie i nowe okna – to tylko niektóre nowości, czekające na uczniów szkół z gminy Grajewo po wakacjach.
W Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie sprawą priorytetową jest budowa stołówki. Została już uruchomiona procedura przetargowa. W planach jest dobudowanie do obecnego pomieszczenia, stanowiącego stołówkę, sali jadalnej z podpiwniczeniem i zapleczem. Koszt budowy stołówki na ten rok to 450 tys. zł, z czego 300 tys. zł zostanie dofinansowane z kontraktu rządowego dla woj. podlaskiego.
więcej: Gazeta Współczesna - Wakacje – czas na remont!

Gazeta Wyborcza - Na Podlasiu ruszył Program Partnerstwa Lokalnego
Podlaskie powiatowe urzędy pracy zamierzają walczyć z bezrobociem po amerykańsku. Już we wrześniu pojawią się tam specjaliści, którzy mają pomagać w znalezieniu pracy
Wczoraj marszałek województwa Janusz Krzyżewski i przedstawiciel ambasady amerykańskiej Victor Ashe wymienili listy intencyjne dotyczące uruchomienia na Podlasiu programu po nazwą Model Partnerstwa Lokalnego, opracowanego w latach 70. w USA. Zakłada on walkę z bezrobociem, ale nie na zasadzie finansowania nowych miejsc pracy czy tworzenia ich dla Polaków w Stanach Zjednoczonych:
- To zachęta do współpracy samorządów i administracji rządowej z lokalnymi biznesmenami i osobami bezrobotnymi - tłumaczyła wczoraj Jadwiga Olszowska-Urban, koordynator krajowy programu. - Z jednej strony program ma aktywnie przeciwdziałać bezrobociu, z drugiej prowadzić do ożywienia gospodarki, a co za tym idzie tworzenia nowych miejsc pracy.
więcej: Gazeta Wyborcza - Na Podlasiu ruszył Program Partnerstwa Lokalnego


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę