Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Będzie Ośrodek Migracji i nowe miejsca pracy

Około 60 nowych miejsc pracy powstanie w Łomży. To efekt uruchomienia w mieście Ośrodka Migracji Ksiąg Wieczystych. Decyzję o utworzeniu pierwszej w północno-wschodniej Polsce, a szóstej w skali kraju tego typu placówki podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości. Ośrodek migracji to instytucja sądowa, w której papierowe księgi wieczyste będą przepisywane na nośniki elektroniczne. Docelowo w kraju ma ich być około 12, a dziś działa tylko pięć: w Nisku, Krośnie, Górze Kalwarii, Słupsku i we Wrocławiu. Jak podaje dzisiejsza Gazeta Wyborcza powołując się na Wojciecha Malinowskiego z Centrum Ogólnopolskiego Rejestrów Sądowych i Informatyzacji Ministerstwa Saprawiedliwości - ośrodek powinien zacząć działać w drugiej połowie 2005 roku.

OMKW będzie zlokalizowany w byłej siedzibie łomżyńskiego Sądu Okręgowego, który wyprowadził się do nowego lokum. Budynek trzeba teraz przystosować do tego celu - przede wszystkim należy wyposażyć go w sprzęt teleinformatyczny, osieciować i zbudować serwerownię.
Koszty realizacji tych inwestycji częściowo pokryje Ministerstwo Sprawiedliwości, które ma m.in. zakupić sprzęt komputerowy, a częściowo samorząd gminny.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę