Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Solidarna pomoc składkowa dla poszkodowanych rolników

Fundusz Składkowy przeznacza ok. 1 mln zł na finansową pomoc dla ubezpieczonych w KRUS rolników z terenów ogarniętych kataklizmami. Około miliona złotych ze środków pozabudżetowych przeznaczy Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników na finansowe zapomogi dla uprawnionych osób, objętych ubezpieczeniem społecznym rolników, które w dniach 14-17 sierpnia br. zostały poszkodowane przez tornada, burze i ulewny deszcz. Taką decyzję podjął Zarząd Funduszu,

 
 
 

Prezes KRUS Roman Kwaśnicki, po zwołanym w trybie pilnym 18 sierpnia br. posiedzeniu Rady Nadzorczej Funduszu Składkowego. Pomoc będzie udzielana po sporządzeniu przez terenowe jednostki Kasy wykazu osób i uzyskaniu od lokalnych władz informacji o rozmiarach strat w poszczególnych gospodarstwach rolnych. Zgodnie ze statutem Funduszu Składkowego, finansową pomoc może on skierować do potrzebujących rolników i członków ich rodzin tylko poprzez działające na ich rzecz organizacje społeczne

i zawodowe.


Prezes KRUS skorzysta również z przysługującego mu ustawowego uprawnienia do udzielenia osobom poszkodowanym ulg w spłacie składek na ubezpieczenie społeczne (w postaci odroczenia terminu, umożliwienie ratalnej spłaty należności składkowych lub ich umorzenie).


Do końca wakacji będą trwały dodatkowe turnusy kolonijne Kasy, z których mogą skorzystać nieodpłatnie dzieci w wielu szkolnym z rodzin poszkodowanych rolników. Rodziców chętnych do skierowania dziecka na turnus, prosimy o zgłaszanie się do właściwej dla nich miejscowej placówki terenowej lub oddziału regionalnego.


Kasa oferuje także rzeczową pomoc z ubezpieczenia społecznego uprawnionym rolnikom, poszkodowanym w wyniku klęski żywiołowej - mogą oni skorzystać poza kolejnością z nieodpłatnych turnusów rehabilitacyjnych w zakładach rehabilitacji rolników KRUS. Wnioski będą przyjmowały właściwe miejscowo placówki terenowe lub oddziały regionalne.


 Wejdź na stronę KRUS

Autor: Robert Matejuk
 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę