Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Z 65 milionów wydanych w pierwszym półroczu przez ratusz ponad 4,5 poszło na administrację

Oświata i wychowanie (54,5 % ogółu), opieka społeczna (14,1 %) i administracja publiczna (6,9 %) - to główne działy na które wydawał pieniądze ratusz w pierwszym półroczu 2004 roku. W sumie od stycznia do końca czerwca z kasy Łomży wydano ponad 65 milionów 430 tysięcy złotych. O ile dwa pierwsze działy finansowane są przede wszystkim z funduszy zewnętrznych – są to np: w oświacie subwencja oświatowa, a w opiece społecznej dotacje na realizację zadań rządowych i zleconych, to już administracja publiczna finansowana jest przede wszystkim z pieniędzy pochodzących bezpośrednio z Łomży.


Przez pierwsze sześć miesięcy roku na administrację z kasy miasta wydano ponad 4,5 miliona złotych. W tej kwocie kryje się m.in. wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na 175 etatach. Na wynagrodzenia wraz z pochodnymi wydano łącznie nieco ponad 3 miliony.
W tym dziale mieści się także utrzymanie Rady Miasta. Na same diety 23 miejskich rajców wydano łącznie kwotę 110.797 złotych. Ponadto poniesione zostały koszty na wypłatę delegacji służbowych, bieżące zakupy i szkolenie radnych.
Z wydatków inwestycyjnych w administracji najwięcej wydano na zakup prezydenckiej Skody SuperB – ponad 86 tysięcy złotych.
Z ciekawszych innych wydatków ujętych w dziale administracja znalazły m.in. kalendarze ścienne za 8.174 zł, długopisy, koszulki, czapeczki, daszki, breloki akrylowe, notatniki A5, notatniki 1/6 A4 za 8.418 zł, papierowe torby reklamowe za 4.501 zł.i koszulki z nadrukiem za 1.610 zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę